ОБРАДОВИЋ ПОТВРДИО ЛОШЕ ВЕСТИ: Они НИСУ СПРЕМНИ за меч са Звездом!

10.05.2024. 22:13
Željko Obradović
Жељко Обрадовић / Извор: МН Press

Очекивано се догодило, Партизан Mozzart Бет је у мајсторици полуфинала АБА лиге надиграо Будућност и заказао нову серију вечитих дербија у финалу!

Црно-бели су се мучили цело полувреме са ривалом из Подгорице, а онда је искључење Јогија Ферела утицало значајно да Парни ваљак утакмицу добије убедљиво.

Пред финале са Црвеном звездом, које стартује у понедељак од 20.30, Жељко Обрадовић уверава да ће остати при свом ставу, да позива све на фер и спортско понашање и навијање.

- И у најави ове утакмице, после меча у Подгорици, позвао навијаче да се понашају фер и спортски. Ја могу само да наставим да се понашам како се понашам ове три године откако сам дошао у клуб. Ништа се код мене није променило, никада нисам давао другачије изјаве од тих. То је оно што осећам дубоко у себи. Припремам играче само за утакмицу, играмо против великог ривала пред његовим навијача. Знамо колико је то тешко, а на нама је да будемо концентрисани на игру, на утакмицу и оно што се дешава на паркету. Ништа друго немам да кажем, концентрација само на кошарку - поручио је Обрадовић.

Победа над екипом Будућности дошла је после преокрета у другом полувремену.

- Очекивано, мајсторица на високом нивоу. Будућност у првом полувремену играла веома добро, уз јаке проценте шута. Причали смо о томе да је кључ да се промени одбрана, али морамо да играмо и паметније у нападу, мада ни у првом делу није било толико лоше. Кључне ствари су се десиле када су направили највећу разлику. Ми смо после тога успели да направимо резултат да буде 94:75, после 48:54 на полувремену. Дакле, било је 46:19 за нас. Ту смо окренули утакмицу, све је изгледало много течније - рекао је Обрадовић и додао:

- Мењали смо одбрану, били доста бољи у нападу, терали их на тешке одлуке са зонским пресингом. Успевали смо у томе и на крају заслужено победили. Идемо да се одморимо, па да пробамо да се спремимо за финале.

Рекао је трофејни стручњак да је фокус био на агресивној одбрани, поготово на првом креатору гостију Мекинлију Рајту.

- Покушавали смо то да радимо не само на Рајту, већ и на другим играчима Будућности. Играли смо тако да смо покушавали да их успоримо напред, одбрана је била добра. Чак је била и ситуација када су двојица наших играча изгубили лопту под кошем, рекао сам им да је боље и тако да се изгуби посед, него да никог нема на скоку. Наша агресивност на њиховом главном креатору дала нам је жељени резултат.

Огњен Јарамаз и Балша Копривица вероватно неће бити спремни за први меч финала.

- Не верујем. У понедељак је утакмица, нисам сигуран да Балша и Огњен могу да буду спремни, да нам помогну.