МЕЧ ДОСТОЈАН ФИНАЛА: Победник одлучен голом 34 секунде пре краја

19.05.2024. 21:53
Živko Gocić, VK Novi Beograd
Живко Гоцић, ВК Нови Београд / Извор: МН Press

Ватерполисти Новог Београда победили су Раднички са 14:13 и тако повели у финалној серији плеј-офа са 1:0. Гости из Крагујевца пружили су изузетно снажан отпор, а екипа тренера Живка Гоцића тек у последњој четвртини обезбедила је важан тријумф.

Крагујевчани су током друге и треће четвртине у неколико наврата имали два гола предности, а домаћи су тек у финишу треће деонице голом Алавара Гранадоса успели да направе преокрет и стигну до вођства (10:9).

Искуство и квалитет Новобограђана у последњем кварталу дошли су до изражаја, па је овосезонски освајач Купа и регионалне Премијер лиге решио меч у своју корист, а одлучујући гол 34 секунде пре краја постигао је Гранадос, који је са три поготка био најефикаснији у победничком табору. Нови Београд је тако стигао на корак до одбране титуле у домаћем првенству.

Финална серија игра се на две добијене утакмице, а реванш је на програму у суботу 25. маја у Крагујевцу.