УСТАША МИЛАНОВИЋ: Процурели тајни снимци у којим Србију назива шаком јада и ПРЕТИ СРПСКОМ НАРОДУ!
Он је најоштрије вређао власт у Србији, али и народ. Милановић је рекао да ће да блокирао преговоре, али и да прогони српски народ на Косову.
Хрватски медији су дошли до тајних аудио снимака разговора бившег хрватског премијера и председника хрватске Социјалдемократске партије (СДП) Зорана Милановића и хрватских бранитеља у којима он, између осталог, Србију назива шаком јада.
Милановић је говорио о односима Хрватске и Србије, али се осврнуо и на ситуацију у Босни и Херцеговини.
- Ако треба, блокираћемо границе. И Додик шурује са Вучићем, а и у Аустрији рачунају на гласове Срба на изборима. А шта ће бити о Хрватима у Босни и Херцеговини – запитао се Милановић.
Он је најоштрије вређао власт у Србији, али и народ.
- Више не може рећи да је власт у Србији либерална и проевропска. То су четници којима није суђено у Хрватској. Ми смо у бољој позицији него они, нисмо криви за рат, они су изгубили, и нисмо осуђени у Хагу и то је то … идемо даље.
Ми смо гледали своје интересе, не желимо да их малтретирамо, али морају да укину закон против хрватских бранитеља. Они желе да уђу у ЕУ, али да се наводно држе неких правила. Ми Србима гледамо кроз прсте сад, као изабрао их је народ. Наша стратегија је да их чекамо кад су рањени! Блокираћемо преговоре, и не само то, него и прогањати српски народ на Косову.
Они су шака јада која већ 150 година не зна да губе територије. Мешају се око Македоније, мешају се око Војводине, код нас се мешају… То је мали народ. Шта хоће они, нема их ни 10 милиона, а хоће да владају Балканом. – каже лидер СДП-а.
Бивши хрватски премијер није одолео да се каже да је у његовој породици било усташа.
- Мој деда је био усташа. Мом деди су два брата погинула као усташе. У Србу је погинуло 150 Хрвата који су га ослобађали или окупирали, не знам више, не могу живети са тим – додао је Милановић, објашњавајући породичну историју.
Представник бранитеља Јосип Клен после састанка дао је изјаву у којој је рекао да је дошло до “размимоилажења мишљења”.