ABA LIGA: Mega u šok završnici stigla do trijumfa, Igokea imala dva šuta za pobedu!

19.10.2015. 22:58
Nikola Ivanović u meču Mega Leks - Igokea / Izvor: Foto: aba-liga.com/Mega leks - Igokea
Tim Dejana Milojevića zabeležio četvrti trijumf u sezoni.

Košarkaši Mega Leksa upisali su četvrti trijumf u ABA ligi pošto su u meču šestog kola regionalnog takmičenja savladali Igokeu rezultatom 69:68 (12:22, 18:16, 19:8, 20:22).

Izabranici Dejana Milojevića su posle očajnog starta meča u Sremskoj Mitrovici i 13 poena zaostatka sredinom druge četvrtine uspeli da se vrate u igru i malo po malo uhvate priključak sa ekipom iz Aleksandrovca, da bi dva minuta pre kraja treće četvrtine uspeli da stignu do vođstva. Tim Željka Lukajića potpuno je pao na startu poslednjeg perioda, dozvolio dve vezane serije od 7-0 i 8-0 početkom poslednjeg perioda kada je Mega predvođena izvanrednim plejmejkerom Nikolom Ivanovićem (25p, 8as) sedam minuta pre kraja stigne do "plus 10" (60:50).

Gosti se nisu predali, mini serijom 5-0 uveli su meč u neizvesnu završnicu, da bi poenima Vuka Radivojevića  (17p, 8sk, 4as) stigli na samo dva poena zaostatka dva minuta pre kraja (66:64). Usledila je nervozna završnica u kojoj su i jedni i drgui promašili nekoliko laganih šuteva, a u "penal trileru" nešto bolje se snašao domaći sastav. Đorđe Simeunović je deset sekundi pre kraja promašio oba dslobodna bacanja pri vođstvu od 69:68, ali su najiskusniji u redovima Igokee, Aleksandar Ćapin i Vuk Radivojević promašili šuteve za tri poena i pobedu, pa su domaći slavili trijumf.

Pored Ivanovića pružio je i Francuz Luvavu-Kabaro sa 15 poena i sedam skokova, dok je na drugoj strani Ivan Radenović upisao 20 poena i osam skokova u porazu Aleksandrovčana.

Četvrtom pobedom u sezoni Mega Leks se pridružio Crvenoj zvezdi, Olimpiji i Cedeviti na deobi drugog mesta, dok je Igokea ostala u sredini tabele sa skorom 3-3.

Sutjeska - MZT 68:77

TABELA: Budućnost 5-1, Zvezda 4-2, Olimpija 4-2, Cedevita 4-2, Mega Leks 4-2, Igokea 3-3, MZT 3-3, Metalac 3-3, Partizan 2-4, Sutjeska 2-4, Cibona 2-4, Zadar 2-4, Tajfun 2-4, Krka 2-4.