BUNDESLIGA: Bajernova lekcija debitantu!

23.09.2014. 22:04
FK Bajern / Izvor: Beta/AP
Golovima Gecea, Milera i Levandovskog izabranici Pepa Gvardiole savladali Paderborn. Ajntraht i Majnc podelili bodove, ubedljiva pobeda Šalkea, Hofenhajm u vremenskoj nadoknadi stigao do remija.

U svojevrsnom derbiju 5. kola Bundeslige Bajern je na domaćem terenu još jednom pokazao svoju moć. Sa ubedljivih 4:0 izabranici Pepa Gvardiole savladali su debitante u ligi Paderborn, ekipu koja do ovog susreta nije osetila gorčinu poraza. Mrežu gostiju načeo je Gece posle asistencije Milera već u 8. minutu. Prednost je duplirao Levandovski svega šest minuta kasnije, postavivši tako rezultat sa kojim se otišlo na odmor. U nastavku ista priča, ponovo je Gece pogodio mrežu u 78. minutu, a konačan rezultat susreta postavio je Miler golom u 86. minutu.

Gol manje od Bajerna postigla je ekipa Šalkea u pobedi nad Verderom (3:0). Istina, gosti u prvom poluvremenu nisu uspeli da slome otpor, ali su se zato u drugom delu susreta Mejer, Nojštader i Barneta potrudili da obezbede novi trijumf svojoj ekipi i nove bodove.

Ekipa Ajntrahta je morala da se zadovolji remijem protiv Majnca 2:2. Neposredno pred odlazak na odmor gosti su sa dva brza pogotka Hofmana i Okazakija na svom kontu imali činilo se nedostižnih 2:0, ali je u poslednjim sekundama prvog dela Meire uspeo da smanji prednost gostiju. Desetak minuta pre kraja susreta Seferović je pogodio mrežu gostiju i postavio konačnih 2:2.

Haris Seferović / Izvor: Beta/AP

Najuzbudljivije je bilo na meču između Hofenhajma i Frajburga gde su domaćini do boda stigli bukvalno u poslednjim sekundama meča 3:3. Franc je sa dva pogotka u razmaku od dva minuta nokautirao domaćina, ali su do odlaska na odmor pogotkom Elionusa uspeli da vrate rezultatsku neizvesnost u meč. U nastavku su preko Rudija uspeli da se vrate, posle čega su gosti ponovo poveli golom Darida. Tačku na rezultat i veoma važan bod stavio je Vestergard u sudijskoj nadoknadi.