BUNDESLIGA: Pobeda Dortmunda, Jojić i Subotić uspešniji od Đurđića

29.08.2014. 22:30 22:32
Fudbaleri Borusije iz Dortmunda slave gol u meču protiv Augzburga / Izvor: Tanjug
Osvajač Superkupa Nemačke zabeležio je prvi trijumf u novoj sezoni pošto je slavio na gostovanju Augzburgu. Sva trojica srpskih internacionalaca nastupili od starta meča.

U uvodnom meču drugog kola Bundeslige između domaćeg Augzburga i dortmundske Borusije, uspešniji su bili gosti slavivši pobedu rezultatom 3:2 (2:0).

"Milioneri" su do prednosti stigli već nakon 11 minuta igre kada je Marko Rojs krunisao prelep dupli pas sa Groskrojcem, da bi posle samo četvrt časa igre bilo sigurnih i ubedljivih 2:0 golom Papastatopulosa kojeg je posle kornera u glavu pogodio sjajni Rojs.

Fudbaler Dortmunda Marko rojs slavi pogodak u duelu drugog kola protiv Augzburga / Izvor: Tanjug

Gosti su sigurno čuvali prednost i u nastavku, da bi u 79. minutu Ramos postigao, činilo se, nedostižnih 3:0. Međutim, opuštanje gostiju u završnici su umalo kaznili domaći fudbaleri, pošto je najpre Bobadilja u 83. minutu dao nadu domaćinu, da bi potpunu neizvesnost u završnicu uneo Matavc, golom u poslednjem minutu regularnog vremena. Ipak, vremena za izjednačenje nije bilo.

Za tim iz Dortmunda od starta meča nastupili su i solidan meč odigrali srpski reprezentativci Miloš Jojić i Neven Subotić, dok je za domaću selekciju u napadu od početka zaigrao Nikola Đurđić. Naš napadač se ipak nije proslavio, jer je u 37. minutu propustio sjajnu priliku da svoj tim već tada vrati u igru. Nakon što je izbegao ofsajd zamku i pobegao Subotiću, izašao je potpuno sam pred Vajdenfelera, ali šutirao pored gola.

Subotić je odigrao čitav meč za ekipu Borusije, Jojić je zamenjen u 64. minutu, dok je Đurđić igru napustio osam minuta pre kraja.

Fudbaler Dortmunda Miloš Jojić u meču protiv Augzburga / Izvor: Tanjug

U subotu je na programu šest mečeva drugog kola, a najinteresantniji duel trebalo bi da bude u Gelzenkirhenu, gde domaći Šalke dočekuje šasmpiona Bajern iz Minhena.