Zvezda više siva nego sjajna protiv Hanovera

29.07.2014. 18:51 21:22
Kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš / Izvor: MN Press
Nemački tim slavio u Sloveniji posle preokreta rezultatom 3:2.

Dobro se nosila Crvena zvezda u prijateljskoj utakmici sa Hanoverom, ali je bundesligaš ipak slavio u slovenačkom Ptuju rezultatom 3:2 (2:2). Srpski šampion, koji je igrao u sivoj garnituri, pokazao je svetlu stranu u prvom delu prvog poluvremena, dok je u nastavku meča odlični Artur Sobijeh "obojio " utisak o Zvezdinim mogućnostima u nijanse, za klub iz Ljutice Bogdana, neobičnih dresova. Moralo je i to da se dogodi, Beograđani su doživeli prvi poraz na pripremama u predvečerje takmičarskih izazova.

Crveno-beli su odlično započeli meč, koji im je poslužio kao najjača provera pred start sezone. Zahvaljujući novajliji Nenadu Gavriću, Beograđani su brzo poveli sa 2:0. Pojačanje iz Napretka odlično je pratilo akcije u četvrtom i 12. minutu i postiglo dva gola. Srpski šampion nije, međutim, uspeo da izdrži tempo koji je forsirao bundesligaš i poklekao je u nastavku prijateljskog duela.

Džentlmenski potez trenera Zvezde Nenada Lalatovića, koji je dozvolio kolegi iz Hanovera Tajfunu Korkutu da ubaci igrača umesto isključenog Hoselua, pokazao se kao presudni trenutak utakmice. Na teren je istrčao motivisani Artur Sobijeh i postigao tri gola za preokret. Potez Poljaka iz 38. minuta, kada je opalio levicom sa 20-ak metara i polsao loptu u rašlje, obeležio je zanimljivu utakmicu u Ptuju.

Crveno-beli su poraženi, a Nenad Lalatović ima razloga i za zadovoljstvo i za brigu uoči početka Jelen Superlige devetog avgusta.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Planić, Pavićević, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Savićević (od 64. Pečnik), Lazović, Gavrić, Rakić.

HANOVER: Almer, Sakai, Marselo, Tešker (od 67. Gulselam), Pander, Andreasen, Hirš, Bitenkur (od 72. Karaman), Štindl, Prib, Hoselu (od 17. Sobijeh).

Meč it Ptuja mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Srbiji Danas.

83. minut - GOOOL, 2:3, Sobijeh! Rezervista Hanovera koban je po crveno-bele. Izašao je sam pred Kahrimana i prebacio čuvara mreže srpskog šampiona.

78. minut - Hanover pogađa stativu, pošto je Kahriman odlično reagovao i odbio loptu nakon šuta Kijotakea.

64. minut - Nejc Pečnik ponovo "debituje" za Crvenu zevzdu. Slovenac je zamenio Vukana Savićevića.

38. minut - GOOOL, 2:2, Sobijeh! Drugi gol igrača koji je dobio šansu tek pošto je Hoselu zaradio crveni karton. Silovit udarac levom nogom sa 20-ak metara u desno rašlje gola Kahrimana.

25. minut - GOOOL, 2:1, Sobijeh! Kahriman je samo odbio loptu posle udarca Štindla, pravo na nogu rezervisti nemačkog tima.

14. minut - Isključen je Hoselu zbog udaranja Planića. Na insistiranje Zvezdinog trenera Lalatovića umesto Hoselua ušao je Sobijeh.

12. minut - GOOOL, 2:0, opet Gavrić! Lazović je odlično probio po desnom boku, poslao centaršut po zemlji, a Gavrić je ostao sam na drugoj stativi i poslao loptu u praznu mrežu.

4. minut - GOOOL, 1:0 za Crvenu Zvezdu, Gavrić! Golman Hanovera odbranio je udarac Savićevića, ali je lopta stigla do novajlije iz Napretka, koji je rutinski poslao loptu u mrežu.

Utakmica je počela, Zvezda igra u trečoj garnituri dresova sive boje.