DOMINACIJA: Čilić slavio osvajanje gema, Novak razbio Hrvata!

17.04.2015. 14:22
Novak Đoković / Izvor: Profimedia
Najbolji teniser sveta u polufinalu turnira u Monte Karlu će imati vraški težak posao...

Novak Đoković se nije pošteno ni preznojio, a već je završio četvrtfinalni duel Mastersa u Monte Karlu protiv Marina Čilića. Najbolji teniser sveta deklasirao je Hrvata rezultatom 6:0, 6: 3 za sat i pet minuta, a u polufinalu ga čeka pobednik meča Rafael Nadal – David Ferer.

Prvi nosilac odigrao je besprekorno prvi set. Završio je posao za samo 24 minuta, dozvolivši osvajaču US opena jedino brejk loptu u četvrtom gemu. Novak je dobio čak 10 od 11 poena na svoj prvi servis, a iskoristio je tri od šest prilika za oduzimanje servisa rivalu. Bio je ovo pet "krompir" Novaka u 2015. godini protiv Top 10 tenisera sveta i dokaz apsolutne dominacije.

Đoković je praktično rešio meč već u uvodnom gemu drugog seta. Načinio je brejk koji je odmah potvrdio I poveo sa 2:0. Koliko je Čilić bio u podređenom položaju govori i podatak da je sa podignutom rukom proslavio osvajanje prvog gema za 1:2 u drugom setu.

Istina, deseti teniser sveta zapretio je u osmom gemu, stigao do 0:30, kasnije i brejk lopte, ali je Đoković zahvaljujući dobrim servisima odbio napad i poveo sa 5:3.

Ukoliko bude osvojio titulu u Monte Karlu Đoković će osvojiti 23. titulu iz Masters serije i izjednačiti se na drugom mestu po broju vrednih trofeja sa Rodžerom Federerom. Podsetimo, Srbin je slavio u Monzte Karlu 2013. godine, kada je u finalu nadigrao Rafaela Nadala.