EKSPRES: Nikola Đurđić briljirao u debiju za šampiona Švedske

26.07.2015. 12:20
Nikola Đurđić, novi napadač Malmea / Izvor: MN Press
Srbinu bilo potrebno sano dva minuta da zatrese mrežu.

Nikoli Đurđiću, povremenom reprezentativcu Srbije bilo  je potrebno samo dva minuta na terenu da zabeleži svoj prvenac za šampiona Švedske u koji je stigao na polugodišnju pozajmicu iz Augzburga.

"Asistencija, gol i pobeda na debiju. Idemo dalje", napisao je 29-godišnji centarfor Nikola Đurđić na svom Instagram profilu.

Drugi gol za Malme je postigao još jedan Srbin, Vladimir Rodić, na isteku prvog poluvremena, dok je treći delo Markusa Rozenberga deset minuta pre kraja.

Đurđić je bio zaslužan i za drugi gol svoje ekipe, kada je uspešno pronašao svog sunarodnika Rodića koji je mirno povisio na 2:0. Rodiću je ovo takođe bio prvi pogodak za Malme, na njegovoj drugoj utakmici.

Srpski centarfor je izašao iz igre u 77. minutu posle sjajne partije u kojoj je bio najbolji igrač na terenu. Đurđić je učestvovao u brojnim akcijama svoje ekipe i svakako će biti veliko pojačanje za tim u nastavku šampionata.

Malme se ovim trijumfom popeo na peto mesto šampionata i trenutno ima pet poena manje od vodećeg Geteborga koji ima i utakmicu manje. Šampion Švedske u narednom kolu gostuje Atvidabergu, ali ih pre toga očekuje prvi meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Salcburga u Austriji.