EURO 2016 KVALIFIKACIJE: Ronaldo spasilac Portugala, Farani šokirali Grke

14.11.2014. 20:16 00:36
Kristijano Ronaldo slavi gol u meču protiv Jermenije / Izvor: Reuters
Najbolji fudbaler sveta postigao jedini gol protiv Jermenije. "Heleni" proslavu 88-godišnjice nacionalnog saveza obeležili šokantnim porazom od Farskih Ostrva. Rumuni pretekli Irce na čelu grupe F golovima Papa. Poljska i Nemačka siloviti u grupi D, u kojoj pobeda Škotske obećava "vrelo" proleće u borbi za EURO.

Fudbaleri Portugala savladala nacionalni tim Jermenije rezultatom 1:0 (0:0) u meču grupe I u kojem se nalazi i selekcija Srbije. Gost koji je važio za potpunog autsajdera dugo je odolevao, ali je Kristijano Ronaldo spasio Portugal bruke, iskoristivši neopreznost odbrane Jermenije i doneo tri važna boda svom nacionalnom timu na putu ka Francuskoj 2016.

U prijateljskom meču igranom u Renu, Francuska i Albanija remizirali su 1:1. Gosti su vodili od 40. minuta golom Mavraja, da bi iznenađenje sprečio Grizman u 73.

Poljska je ubedljivo na gostujućem terenu savladala selekciju Gruzije rezultatom 4:0 (0:0). Poljaci su u prvom meču grupe D nadigrali u Tbilisiju domaći sastav, posle bolje igre tokom najvećeg dela meča. Gosti su se mučili u prvom poluvremenu, ali su se u nastavku raspucali Glik, Krihovjak, Mila i Milik i tako potvrdili čelo tabele, iskupivši se za nenadani remi protiv Škotlanđana (2:2) u prethodnoj rundi.

Fudbaleri Poljske slave gol / Izvor: Beta/AP

Svoje veče u istoj grupi imali su i Nemci koji su rutinski deklasirali Gibraltar (4:0), dok je Škotska četvrt sata pre kraja meča postigla odlučujući gol protiv Republike Irske (1:0) i maksimalno zakomplikovali situaciju u grupi D.

Grčka je proslavu 88-godišnjice nacioanlnog saveza "začinili" šokantnim porazom na stadionu "Jorgos Karaiskakis" u Atini od Farskih Ostrva (1:0). Jedini gol za goste postigao je Edmundson posle jednog časa igre i Klaudiju Ranijeriju zauvek urezao u sećanje početak na klupi grčke selekcije, pošto italijanski stručnjak ni posle četiri takmičarska meča ne zna za pobedu. Farani su zabeležili prvi trijumf u takmičarskim mečevima posle pet godina, ostavivši Grke mna poslednjem mestu na tabeli.

Reprezentativci Farskih Ostrva slave gol Edmundsona u meču protiv Grčke / Izvor: Tanjug

U derbiju grupe F Rumunija ja golovima Papa u 74. i 79. minutu preskočila Severnu Irsku na čelu tabele, dok su Mađari golom Gere u završnici savladali Finsku minimalnim rezultatom 1:0.