EL: Ivković srušio "kralja" uz zvuk sirene, Teodosić čovek odluke (VIDEO)

14.11.2014. 21:01 22:42
Dušan Duda Ivković tokom Evropskog prvenstva 2013. godine / Izvor: MN Press
Klub iz Istanbula naneo Realu prvi poraz u sezoni.. Pobedu je zabeležio još jedan srpski trener, Saša Obradović, koji je sa Albom slavio u Zagrebu.*Srpski plej blistao u Limožu.

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su ekipu Real Madrida rezultatom 75:73 (18:18, 21:18, 21:21, 15:16) u petom kolu grupe A. U izuzetno izjednačenom susretu tim našeg trenera Dušana Ivkovića do trijumfa je stigao u neizvesnoj završnici u koju je ušao sa četiri poena prednosti (68:64), da bi u poslednja tri minuta gosti iz Madrida uspeli da preokrenu i nagoveste da bi mogli da sačuvaju nepobedivost u elitnom takmičenju.

Ipak, u poslednjem napadu, pri rezultatu 73:73, domaćin je imao čak četiri pokušaja da poentira, da bi na kraju to i u učinio Metju Džening, iz odbojke uz zvuk sirene. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Sedi Osman sa 16 poena (7sk), ali je ključnu ulogu u poslednjoj četvrtini odigrao Stefan Lazme koji je meč završio sa 12 poena i sedam skokova. U "kraljevskom klubu" Serhio Ljulj zabeležio je 20 poena, dok je Janis Burusis dodao 17 (6sk).

Trijumf u petoj rundi zabeležio je još jedan srpski trener Saša Obradović. Alba je na gostovanju u Zagrebu bez većih problema savladala Cedevitu rezultatom 80:67 (21:25, 21:10, 19:15, 19:17). Albu je do pobede vodio Žamel MekLin sa 20 poena, dok je kod domaćina iznad proseka bio samo Roko Leni Ukić sa 15 koševa. CSKA je pobedom na gostovanju Limožu zabeležio peti trijumf (86:76) i ostao jedini neporaženi tim u grupi B. Kada se lomio meč odgovornost je preuzeo Miloš Teodosić i na kraju sa 16 poena i 12 asistencija (indeks 26) bio najzaslužniji za peti trijumf "armejaca".

EVROLIGA, 5. kolo

Grupa A

Efes - Real Madrid 75:73
Dinamo Sasari - Žalgiris 92:80

TABELA: Real Madrid 4-1, Efes 4-1, Žalgiris 3-2, Nižnji Novgorod 2-3, Uniks 1-4, Dinamo Sasari 1-4.

Grupa B

Cedevita - Alba 67:80
Limož - CSKA 76:86

TABELA: CSKA 5-0, Unikaha 3-2, Makabi 3-2, Alba 2-3, Cedevita 1-4, Limož 1-4.

Grupa C

Barselona - Panatinaikos 78:69

TABELA: Barselona 5-0, Fenerbahče 3-2, Panatinaikos 3-2, Armani 2-3, Bajern Minhen 1-4, Turov 1-4.