EVROLIGA: Olimpijakos izborio majstoricu

24.04.2014. 08:22
Tanjug
Vasilis Spanulis / Izvor: Profimedia
Pobedom na domaćem terenu branilac trofeja izborio peti meč.

Košarkaši Olimpijakosa na domaćem terenu savladali su ekipu Reala sa 71:62 i u četvrtfnalnoj seriji plej-ofa Evrolige izjednačili rezultat na 2:2. Branilac trofeja zasluženo je izborio majstoricu pošto je većim delom utakmice igrao bolje i sigurnije. Olimpijakos je na poluvremenu stekao sedam poena prednosti (37:30), Real je uzvrtio u trećoj četvrtini, međutim, u poslednjoj deonici domaćin je uz podršku navijača obezbedio ubedljiv uspeh. Klub iz Pireja do pobede su predvodili Danston i Lodžeski sa po 13 i Spanulis sa 12 poena, dok su u Realu najefikasniji bili Fernandes sa 18 i Darden sa 10.

Pored Olimpijakosa majstoricu je izborio i Panatainakos savladavši CSKA sa 73:72 posle produžetka pa će putnika na fajnal for takođe odlučiti peti susret. Makabi je obezbedio učešće na završnom turniru pobedom nad Armanijem – 86:66, tako da je u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa slavio ukupnim rezultatom 3:1. Izraelski prvak pridružio se Barseloni, koja je u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa bila sigurna protiv Galatasaraja (3:0).

Završni turnir Evrolige igra se od 16. do 18. maja u Milanu.