GLORIJA KUP: Zvezda posustala u nastavku

23.09.2014. 21:05
Košarkaši Crvene zvezde / Izvor: MN Press
U prvom kolu turnira u Istanbulu crveno-beli izgubili od CSKA iz Moskve 77:72 (13:23, 21:12, 25:16, 18:12).

Košarkaši Crvene zvezde porazom su počeli takmičenje na Glorija kupu u Istanbulu. U prvom kolu oni su izgubili od moskvoskog CSKA 77:72 (13:23, 21:12, 25:16, 18:12). Odlično su crveno-beli igrali u prvom poluvremenu, a posle prvih deset minuta su imali prednost od deset poena. Ipak, Moskovljani su u nastavku zaigrali mnogo bolje i preokrenuli rezultat. Prednost ruskog tima je u jednom moentu iznosila i 16 razlike, ali su crveno-beli smanjili, pa se ušlo u neizvesnu završnicu.

U pobedničkom timu najbolji je bio srpski rerpezentativac Miloš Teodosić sa 13 poena, a ovo mu je prva utakmica posle Svetskog prvenstva u Španiji. Kod Zvezde je najefikasniji bio Markus Vilijams  sa 12 koševa.

U sredu od 19:15 časova Zvezda u drugom kolu B Grupe igra protiv Fenerbahčea. Danas je u A Grupi Olimpijakos je pobedio Anadolu Efes 79:73.