Ener Valensija doneo preokret Ekvadoru i poslao Hondurašane kući!

20.06.2014. 23:45 14:43
Ener Valensija / Izvor: Beta/AP
Fudbaler Pačuke se sa dva pogotka na ovom susretu pridružio Mileru, Van Persiju, Benzemi i Robenu na vrhu liste strelaca.

Fudbaleri Ekvadora savladali su reprezentaciju Hondurasa sa 2:1 u poslednjem meču devetog takmičarskog dana na Mundijalu u Brazilu. Izabranici Reinalda Ruede slavili su zahvaljujući raspoloženom Eneru Valensiji koji je sa dva pogotka doneo preokret i dragocena tri boda sa svoj tim.

Fudbaler Pačuke pogodio je u 34. i 65. minutu, dok je ekipu Hondurasa doveo u prednost Karlo Kostli u 31. minutu. Bio je ovo prvi gol "kataračosa" još od Svetskog prvenstva u Španiji, ali on nije bio dovoljan za konačan trijumf. Ekvador se u poslednjem kolu sastaje sa Francuskom, koja je deklasirala Švajcarsku sa 5:2, dok će ekipa trenera Luis Suareza pokušati da osvoji prve bodove na Svetskom prvenstvu protiv ekipe Otmara Hicfelda.

Tekstualni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

95. minut: KRAAAAJJJJJJJ. Odlični sudija iz Australije označio je kraj susreta. Ekvador je nakon preokreta savladao Honduras i tako osvojio prve bodove na 20. Svetskom prvenstvu u Brazilu.

90. minut: Sudija Vilijams je produžio susret za četiri minuta. Reinaldo Rueda je iskorisio je priliku za poslednju izmenu. Akiler je ušao umesto Montera.

85. minut: Ener Valensija je uputio udarac ka Valjadaresovom golu, ali bez većih problema za gol Hondurašana.

82. minut: Dvostruka izmena u ekipi Ekvadora. Teren napušta Felipe Kaisedo, a menja ga Edison Mendez. Karlos Grueso je ušao umesto povređenog Osvaldo Minde.

80. minut: Džeferson Montero je opoment posle oštrog prekršaja nad Kostlijem.

Stadion: "Arena Baišada" u Kuritibi

Gledalaca: 39.224

Sudija: Bendžamin Vilijams (Australija)

Strelci: 0:1 Kostli (31.), 1:1 E. Valensija (34.), 1:2 E. Valensija (65.)

Žuti kartoni: Bernandez, Bengtson (Honduras), A. Valensija, E. Valensija, Montero (Ekvador).

Honduras: Valjadares, Bekeles, Bernandez, Figeora, Izagire (Garsija), Klaros, Garido (Martinez), Garsija, Espinoza, Bengtson, Kostli. Trener: Luis Suarez.

Ekvador: Domingez, Paredes, Guagua, Erazo, Ajovi, A. Valensija, Noboa, Minda (Grueso), Montero , Kaisedo (Mendez), E. Valensija. Trener: Reinaldo Rueda.

72. minut: Ener Valensija je zaradio žuti karton posle nepromišljenog poteza i šutiranja lopte sa mesta prekršaja.

71. minut: U ekipi Hondurasa Mario Martinez ulazi ulazi umesto Luis Garida.

65. minut: GOOOOLLLLLL, 1:2. Maestralan centaršut Valtera Ajovija pravo na glavu Eneru Valensiji, koji je postigao svoj drugi pogodak na susretu a treći na Mundijalu ukupno.

63. minut: Espinoza je prošao sa desne strane i dodao loptu usamljenom Kostliju, međutim linijski sudija je podigao zastavicu, a rezultat je ostao 1:1.

60. minut: Veoma nezgodan udarac Bengtsona sa ivice šesnaesterca, Domingez je izbio u korner.

58. minut: Kaisedo se odjednom stvorio pred golom Valjadaresa, ali se spetaljao i pao. Od svega samo korner za Ekvador.

57. minut: Antonio Valensija je zaradio žuti karton posle prekršaja na sredini terena.

46. minut: Na samom startu drugog perioda Bekeles je probao iz daljine, ali je Domingez sigurno intervenisao.

45+2. minut: Kostli je posle centaršuta pogodio stativu sa šest metara, a lopta se odbila do Bengtsona koji je zatresao mrežu Ekvadora, iz očiglednog ofsajda. Sudija Vilijams mu je pokazao žuti karton zbog prigovora.

45+1. minut: Sedam metara se zaleteo Bernardez kod slobodnjaka, uputio je razoran udarac ka golu Domingeza, koji je jedva izbacio loptu u korner.

34. minut: GOOOOLLLLL, 1:1. Nakon bloka Klarosa, lopta se nezgodno odbila, a najbolje se snašao Ener Valensija, koji je uklizao i izjednačio rezultat posle samo tri minuta.

31. minut: GOOOOLLLLLL, 1:0. Pogle kiksa Guague, Karlo Kostli je preciznim udarcem savladao Domingeza i tako postigao prvi pogodak za Honduras na Mundijalima posle 511 minuta.

27. minut: Espinoza je probao sa 20-ak metara, ali je njegov šut izblokiran. Bernardez je probao glavom posle kornera, međutim rezultat je ostao nepromenjen.

19. minut: Eraso je poslao loptu preko odbrane Hondurasa, ali je Ener Valensija poslao loptu preko prečke i tako propustio šansu da donese prednost svojoj ekipi.

7. minut: Bernardez je zaradio javnu opomenu nakon oštrog prekršaja. Ajovi nije uspeo da prebaci živi zid iz slobodnog udarca.

4. minut: Opasnost pred golom Hondurasa ali je Fernandez nekako uspeo da izbije loptu iz svog šesnaesterca. Na drugoj strani Kostli je probao, ali je Domingez zaustavio njegov udarac.

1. minut: Sudija Vilijams je dao znak za početak susreta. Ekvador je izveo početni udarac.