IMAMO LI NOVU TENISKU "PRZNICU": Kirgios pogodio sudiju u glavu, svađao se, pretio da će prekinuti igru... (VIDEO)

30.06.2015. 16:30
Nik Kirgios tokom čelendža u meču prvog kola Vimbldona protiv Dijega Švarcmana / Izvor: Beta/AP
Australijski teniser imao je svoj šou na Vimbldonu.

Svetski tenis nikad nije bio u manjku "svađalica". Svojevremeno je to bio Džon Mekinro koji se redovno svađao sa sudijama, Goran Ivanišević je jednom prilikom izlomio tri reketa pa je morao da preda meč jer nije imao čime da igra, prevazišao ga je Markos Bagdatis polomivši četiri komada u jednoj pauzi između gemova, Mihail Južnji je bes iskalio pustivši reketom krv iz sopstvene glave...

Prvi dan Vimbldona možda je nagovestio da bismo uskoro mogli dobili novog kandidata. Sve je dobro išlo po Australijanca Nika Kirgiosa koji je ubedljivo vodio u prvom setu rezultatom 5:0, kada je, očigledno dobro raspoložen, napravio prvi gaf nehotično pogodivši linijskog sudiju u glavu.

Nevina situacija kojoj su se svi nasmejali bila je uvod u ono što se dogodilo sredinom trećeg seta kada je ušao u raspravu sa glavnim sudijom Mohamedom Lajanijem koji je jedan poen prekinut pogrešnom odlukom linijskog sudije dodelio Dijegu Švarcmanu. Naime, Švarcman je jednu loptu poslao na liniju, a Australijanac uzvratio izbacivši loptu u aut, baš u momentu kada se oglasio linijski sudija.

Švarcman je zatražio čelendž i bio u pravu, a Lajani je poen dodelio Argentincu, smatravši da je Kirgiosov udarac usledio pre uzviknutog auta. To je bio momenat da 26. nosilac "poludi" i posle kraće rasprave sa Lajanijem zapreti prekidom. Tražio je australijski teniser grčkog porekla i supervizora, ali se vrlo brzo ipak smirio, pa je nastavio meč.

Lajani je ovom odlukom "poklonio" Švarcmanu dve brejk lopte, od kojih je Argentinac iskoristio već prvu i poveo 4:2, ali je Kirgios u nastavku stigao do taj-brejka koji je dobio sa 8-6 i tako izborio plasman u drugo kolo.