JSL: Novosađani slavili u vojvođanskom derbiju, Čukarički čuva kartu za Evropu

04.04.2015. 16:46 20:07
Fudbaleri Vojvodine / Izvor: Foto: MN Press
U bledoj partiji dve ekipe na Gradskom stadionu u Subotici, Vojvodina slavila golom iz penala početkom drugog dela igre. Minimalac Jagodine u Kruševcu.

Fudbaleri Vojvodine savladali su Spartak rezultatom 1:0 (0:0) u prvom meču 21. kola JSL, golom Mirka Ivanića u 49. minutu iz penala. U dosta slaboj partiji obe ekipe na Gradskom stadionu u Subotici, Novosađani su do trijumfa u derbiju pokrajine bili spretniji, iskoristivši jednu neopreznost na startu drugog dela igre i stigli do tri boda.

I pored toga, "lale" ostaju na tri boda zaostatka u odnosu na Čukarički u borbi za kvalifikacije za Ligu Evrope. Ekipa sa Banovog brda stigla je do važne pobede na "Kutpoint areni" u Pećincima protiv Donjeg Srema rezultatom 2:1. Domaćin je poveo već u 7. minutu golom Spalevića "sa kreča", da bi gosti iz prestonice preokrenuli golovima Srnića u 18. i Stojiljkovića u 71. minutu.

Važne pobede na gostovanju slavili su i Jagodina protiv Napretka u Kruševcu golom Savkovića u 61. minutu, odnosno, OFK Beograd protiv Voždovca rezultatom 2:0. Golove za "romantičare" postigli su Janković u 5. i Dražić u 68. minutu i tako nastavili agoniju "zmajeva" u borbi za opstanak.

U derbi meču 21. kola Novi Pazar je napravio iznenađenje i na svom terenu slavio pobedu protiv aktuelnog prvaka Crvene zvezde, a izveštaj sa tog meča možete pogledati OVDE.