JSL: Partizanovi klinci nisu "romantični", crno-beli ponovo na plus pet! (VIDEO)

13.04.2015. 17:53
I. Lakić
Radost fudbalera Partizana / Izvor: Tanjug
Izabranici Zorana Milinkovića sa 3:1 savladali OFK Beograd.

U okviru 22. kola ekipa Partizana je na Vračaru savladala OFK Beograd sa 3:1. Dvostruki strelac za crno-bele bio je mlad Andrija Živković, a debitantski gol u Superligi postigao je Ivan Šaponjić. Tačku na rezultat posle greške Bandalovskog stavio je Zarubica u 84. minutu. Ovom pobedom izabranici Zorana Milinkovića vratili su se na pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu.

Na početku meča fudbaleri OFK Beograd razvili su transparent sa tekstom "Rešenje za omladinac-hitno" i na taj način podržali svoje navijače koji su u ime protesta propustili susret na stadionu Obilića.

Od prvog minuta velika borba na terenu. “Romatičari” su već u 5. minutu mogli do vođstva kada je Jovanović idealnom loptom uposlio Gajića koji je izašao sam ispred Živkovića, ali je golman crno-belih sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol. Nekoliko minuta kasnije Volkov je centrirao, lopta je ispala iz ruku Čupiću ali je Šaponjić zamalo zakasnio da kazni neopreznost golmana domaćih. Igrao se 16. minut kada su crno-beli došli do prednosti. Drinčić je intervenisao kod kornera domaćih, poslao loptu do Ilića koji je sjajno izbacio Živkovića koji je bio u ravni sa igračima OFK Beograda ali je znalački iskoristio svoju brzinu i lob udarcem matirao Čupića. Do odlaska na odmor igrači obe ekipe ni malo se nisu štedeli, igralo se na granici faula. Solidnu šansu imali su “romantičari” u samoj završnici kada je Zdjelar pokušao da uputi udarac direktno iz kornera ali je Živković izboksovao loptu daleko u polje.

Partizan-OFK Beograd / Izvor: MN Press

Već na početku drugog dela igre, crno-beli su stigli i do drugog pogotka. Savić je na sredini faulirao Šaponjića ali je sudija Glođović pustio prednost, lopta je došla do Brašanca koji je prevario odbranu “romantičara” i uposlio usamljenog Živkovića kome nije bilo teško da prosledi loptu u mrežu. Igrao se 54. minut kada je Aksentijević oprobao svoj šut ali je Živković ponovo bio na visini zadatka. U 62. minutu u želji da vrati golmanu Janković je napravio grepku i poslao “kratku” loptu koji je iskoristio Šaponjić izašao sam ispred Čupića koji je posle prvog šuta uspeo da odbije loptu koja je došla do noge napadača crno-belih koji je iz drugug puta bio precizan.

Igrao se 84. minut kada je Bandalovski u želji da otkloni opasnost pred golom dodao loptu Zarubici koji je znalački kaznio grešku defanzivca crno-belih i poslao loptu iza leđa Živkovića.

U narednom kolu Partizan će ugostiti Mladost iz Lučana dok "romantičare" očekuje gostovanje Donjem Sremu.

OFK BEOGRAD – PARTIZAN 1:3 (0:1)

STRELCI: 0:1 Živković u 16, 0:2 Žiković u 49, 0:3 Šaponjić u 62, 3:1 Zarubica u 84. minutu.

STADION: Obilća

GLEDALACA: 3.000

SUDIJA: Vlado Glođović (Vrbas)

ŽUTI KARTONI: Liščević, Antonov, Janković (OFK Beograd), Šaponjić (Partizan).

OFK BEOGRAD: Čupić, Antonov, Zdjelar, Savić, M. Janković (od 75. Zarubica), Dražić, Dautović, Aksentijević, Gajić, Jovanović (od 61. Paločević), Liščević (od 61l. Antić).

PARTIZAN: Živković, Bandalovski, Volkov (od 68. Petrović), B. Ilić, Balažic, Brašanac, Drinčić, S. Ilić (od 64. Grbić), A. Živković, Šaponjić (od 79. Ninković), Babović.