JSL: Zvezda povela Užičko kolo ka tituli (VIDEO)

10.05.2014. 19:23
Nenad Milijaš / Izvor: Foto: MN Press
Crveno-beli savladali u gostima Slobodu rezultatom 2:0 i nedostaje im tri boda da matematički obezbede prvo mesto.

Crvenu zvezdu samo pobeda deli do titule šampiona Srbije, čekane od, za srpske prilike, daleke 2007. godine. Crveno-beli su slavili na neugodnom gostovanju u Užicu ekipi Slobode rezultatom 2:0 (2:0) i ako 15. maja savladaju OFK Beograd, vratiće trofej nacionalnog prvaka na „Marakanu“. Tim iz Ljutice Bogdana može do titule već posle 28. runde ukoliko Voždovac pobedi Partizan.

Derbi kola rešen je praktično već pri otvaranju karata. Kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš odlično je izveo slobodan udarac u četvrtom minutu i matirao Dejana Rankovića. Gosti su rutinski odradili posao u nastavku meča i u finišu prvog poluvremena duplirali prednost. Pečnik je šutirao iz daljine, a golman Ranković očajno intervenisao i „asistirao“ kod pogotka crveno-belih.

Sloboda će imati mnogo problema da izbori opstanak, a možda bi Užičani imali više šansi da dođu do vrednog boda u meču sa Zvezdom, da je Okuno pred odlazak na veliki odmor zatresao praznu mrežu Bobana Bajkovića.

Pokušao je domaćin da učini nešto konkretnije u nastavku, ali je lider bez problema zadržao dva gola prednosti.

Duel iz Užica mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Srbijadanas.com.

Stadion: Na Begluku.
Sudija: Danilo Grujić.
Strelci: Milijaš u 4, Pečnik u 39. minutu.
Sloboda: Ranković, Terzić, Raković, Lovrić, Gojković, Peči (od 76. Jovanović), Knežević, Maksimović, Žeravica, Okuno, Tijago.
Crvena zvezda: Bajković-Pečnik, Pavićević, Kelhar,Mijailović – Kovačević, Milijaš, Lazović (od 89. Petković), Ninković (od 76. Savićević) – Kasalica (od 63. Gogić), Mrđa.

Nejc Pečnik / Izvor: Foto: MN Press

Tok utakmice

83. minut - Novi pokušaj iz prekida raspoloženog Milijaša. Lopta je otišla preko gola.

68. minut - Sredina drugog poluvremena, gosti rutinski čuvaju prednost.

59. minut - Sloboda je krenula otresitije ka golu Zvezde, ali domaćin nikako da stvori ozbiljniju priliku u drugom delu igre.

49. minut - Crveno-beli su pritisli domaćina kao da je rezultat 0:0. Povratna lopta Lazovića za Pečnika, ali je udarac strelca drugog gola izblokiran.

47. minut - Milijaš je šutirao iz slobodnog udarac sa oko 35 metara, ali je lopta završila pored desne stative gola Slobode.

44. minut - Šta je promašio Okuno?! Japanac je prebacio gol sa par metara, iako je mreža bila nebranjena. Japancu je odlično asistirao Tijago.

39. minut - Pečnik, 2:0 za crveno-bele! Slovenac je šutirao sa oko 25 metara levom nogom, lopta je prošla kroz ruke Rankoviću i završila u donjem levom uglu gola domaćina.

30. minut - Dobra prilika za Mrđu. Najbolji strelac lige optro je šutirao iskosa sa desne strane sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Ranković odbio loptu.

28. minut - Dva opasna kornera Milijaša nisu rezultovala ozbiljnijom šansom za crveno-bele.

27. minut - I Saša Peči je u beležnici sudije Danile Grujića zbog faula s aleđa nad Kasalicom.

22. minut - Žuti karton za Žeravicu zbog oštrog starta nad Pečnikom na sredini terena.

13. minut - Velika šansa za Tijaga Galvaoa. Okuno je izbacio Brazilca, Tijago bacio na zemlju Bajkovića, ali je loptu u korner u poslednjem trenutku izbacio Ninković.

11. minut - Crveno-beli sigurno čuvaju prednost. Prvi korner za Beograđane.

4. minut - Zvezda vodi sa 1:0, strelac Milijaš! Kapiten Zvezde precizno je izveo slobodan udarac sa 17 metara i kroz živi zid poslao loptu u levi ugao gola Rankovića. Prethodno je sa leđa oboren Mrđa, a Lovrić dobio žuti karton.