KOPA AMERIKA: Mesi se izjednačio sa VELIKIM Batistutom, Meksiko "zgažen" kao nikad do sad (VIDEO+FOTO)

19.06.2016. 07:31
Lionel Mesi / Izvor: Reuters
Za plasman u finale boriće se Sjedinjene Američke Države i Argentina, odnosno Kolumbija i Čile.

Poznati su svi polufinalni parovi Kopa Amerike, i to posle utakmica koje su odigrale fudbalske reprezentacije Argentine i Venecuele, odnosno Meksika i Čilea. U oba duela bilo je prilično golova, a posebnu pažnju izaziva debakl Meksika protiv Čilea (7:0). Ubedljiva, ali ne toliko, bila je i Argentina. "Gaučosi" su sa 4:1 savladali Venecuelu, a jedan od strelaca bio je i Lonel Mesi. Za plasman u finale boriće se Sjedinjene Američke Države i Argentina, odnosno Kolumbija i Čile.

KOPA AMERIKA SENTENARIO: Amerikanci u polufinalu (VIDEO)

Mesi, ne samo da je bio strelac, nego i dvostruki asistent. Zvezda Barselone i "gaučosa" bio je strelac u 60. minutu, a asistirao je Gonzalu Iguainu u 8. i Eriku Lameli u 70. minutu. Iguain je bio dvostruki strelac, a svoj drugi gol dao je u 28. minutu.

Takođe, meč odigran na "Džilet stadionu" u Foksborou će ostati upamćen i po rekordu Mesija

KOPA AMERIKA: Kolumbijci sa ''kreča'' u polufinalu (VIDEO)

Izjednačio je rekord Gabrijela Batistute, od 54 gola za reprezentaciju Argentine.

- Srećan sam jer sam izjednačio rekord, ali sam sada koncentrisan samo na osvajanje Kopa Amerike - rekao je posle meča Mesi.

KOPA AMERIKA: Mesi obrukao Lampea, šou Vargasa i Sančeza (VIDEO)

U drugom meču, Čile je "zgazio" Meksiko sa 7:0, a posle utakmice defanzivac "sombrerosa" Andres Gvardado nije bio baš rečit.

- Mogu samo da kažem da mi je žao navijača. Ovo je veoma bolan poraz. Ostao sam bez teksta - kazao je Gvardado.

Ovako ubedljiv poraz, Meksikanci nisu nikada doživeli na velikim turnirima.

Slavljenik Ronaldo promašio penal, Portugalci ponovo razočarali (VIDEO+FOTO)