KUP NEMAČKE: Partizanovac obradovao jednog, a rastužio drugog zvezdaša (VIDEO)

21.02.2016. 17:49
Dragan Milosavljević / Izvor: MN Press
Bivši igrač crno-belih pet sekundi pre kraja rešio pitanje pobednika velikog finala

U finalu Kupa Nemačka, Alba je u dramatičnoj utakmici savladala najvećeg rivala Bajern iz Minehena sa 67:65 (13:11, 12:23, 18:9, 24:22).

Prvo poluvreme pripalo je ekipi Svetislava Pešića, dok je u nastavku četa Saše Obradovića uspela najpre da nadoknadi zaostatak, a zatim da u uzbudljivom finišu dođe do trijumfa i prvog trofeja u sezoni.

Tim iz Berlina slavi Dragana Milosavljevića. Bivši kapiten Partizana, obradova jednog, a rastužio drugog zvezdaša. Drama je počela na pola minuta pre kraja kad je bivši srpski reprezentativac Duško Savanović pogodio trojku i doneo Bajernu izjednačenje – 65:65.

U poslednjem napadu Albe, samo pet sekundi, pre kraja Milosavljević je bio precizan iz teške pozicije što je ispostavilo se bio ključni detalj meča. Pokušao je Džastin Kobs da trojkom napravi preokret, ali bio je neprecizan.

Košarkašima Albe ovo je treći trofej u Kupu Nemačke u poslednje četiri sezone.