EL: Zvezdine palikuće gaze ka Top 16!

13.11.2014. 20:43 22:52
Kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović / Izvor: MN Press
Crveno-beli ubedljivo savladali Laboral Kuću rezultatom 86:66 u petom kolu D grupe Evrolige.

Crvena zvezda Telekom ponovo je pokorila Vitoriju! Odličnom partijom crveno-beli su ubedljivo nadigrali Laboral Kuću rezultatom 86:66 (21:22, 20:12, 25:16, 20:16) i posle prvog kruga D grupe Evrolige imaju skor od tri pobede i dva poraza,

Ekipa Dejana Radonjića kao i prošle sezone raspevana se vraća iz Španije. Granitnom odbranom jedini srpski tim u Evroligi zaustavio je udarne igle tima iz Vitorije i pametnom igrom u napadu stigao do najubedljivije pobede u elitnom takmičenju ove sezone.

LABORAL KUĆA – CRVENA ZVEZDA TELEKOM 66:86

LABORAL KUĆA: Ajverson 4, Kuzer 2, Šengelija 20, Perkins 3, M. Diop, Hamilton 7, I. Diop, Tili 9, Vujačić 2, San Emeterio 7, Ertel 6, Bertans 6.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 14 (6 as, 5 il) , Rebić, Dangubić 2, Mitrović 17 (5 sk), Lazić 7 (3 as), Blažič 9 (5 sk), Kalinić 6 (8 sk), Marjanović 12 (6 sk), Tejić, Dženkins, Jović 4, Cirbes 15 (7 sk).

DVORANA: Fernando Buesa arena.
SUDIJE: Spiros Kontas (Grčka), Marek Omikijevič (Poljska), Anastasios Piloidis (Grčka).

Zvezda je postepeno lomila rivala tokom druge i treće deonice, a pitanje pobednika rešila je početkom poslednjeg perioda, kada je stekla nedostižnih plus 25, 77:52.

U beogradskoj ekipi nije bilo slabe tačke. U prvoj deonici „povukao“ je Branko Lazić, u stopu ga je pratio kapiten Luka Mitrović, a centri Boban Marjanović i Majk Cirbes su kontrolisali igru u reketu (odnos skokova 45-26). Kada se u drugom delu razigrao i Markus Vilijams bilo je jasno da španski tim nema šanse protiv razgoropađene Zvezde. Standarno dobri bili su i Jaka Blažič i Nikola Kalinić, važnu rolu imao je i Stefan Jović.

Mitrović je bio najkorisniji igrač gostiju sa 17 poena i pet skokova, Cirbes je dodao 15 poena i sedam uhvaćenih lopti, Marjanović je zabeležio 12 poena i šest skokova, dok je Vilijams sakupio 14 poena i šest asistencija.

Crveno-bele u šestom kolu očekuje još jedno gostovanje- u Istanbulu protiv Galatasaraja.

Dejan Radonjić i Markus Vilijams na meču Evrolige između Crvene zvezde i Galatasaraja / Izvor: MN Press

5. kolo D grupa
Neptunas – Valensija 94:87
Laboral Kuća – Crvena zvezda 66:86
Olimpijakos – Galatasaraj 93:66

TABELA: Olimpijakos 5-0, Crvena zvezda 3-2,  Galatasaraj 2-3, Laboral Kuća 2-3, Neptunas 2-3, Valensija 1-4.

Dešavanja iz dvorane „Fernando Buesa“ mogli ste da pratite uživo na portalu Srbijadanas.com.

4/4

Vilijams i Cirbes ćuvaju visoku prednost gostiju. Zveza stiže do najveće prednosti posle poena Vilijamsa sa linije slobodnih bacanja, 52:72 u 32. minutu. NBA asistencija Vilijamsa ka Cirbesu, 52:74. Trojka Vilijamsa 52:77.

I Kalinić pogađa za tri, 55:80 u 35. minutu. Prednost gostiju nastavlja da raste, a u 38. minutu ona je bila 60:84. Dangubić je bio odličan u odbrani, ali je onda Branko Lazić zaradio tehničku grešku.

Kraj utakmice, prva pobeda Zvezde u gostima 86:66.

3/4

Šengelija je poentirao za domaćina, odgovorio je trojkom Vilijams. Pogađa Ertel za Laboral Kuću, a onda su Mitrović i Marjanović doneli crveno-belima plus 11, 38:49 u 23. minutu.

Kapiten je pravi vođa u Vitoriji - trojka Mitrovića, 38:52. Laboral Kuća nije iskoristila nesportsku ličnu grešku Vilijamsa, Perkins je promašio dva slobodna bacanja. Blažić pogađa posle ulaza uz ličnu grešku Vujačića. Slovenac precizan sa penala, 40:57 u 25. minutu.

Tehnička greška za Ajversona zbog protesta. Amerikanac je završio utakmicu zbog pet ličnih grešaka. Blažič polovično uspešan, 42:58. Zvezda igra sjajno u trećoj deonici, a nezadovoljna publika vrši pritisak na sudije. Maksimalnih plus 18, 42:60. Stefan Jović se povredio, pošto je nezgodno stao i morao je da napusti teren.

San Emeterio vezao je četiri poena, 46:60 u 28. minutu. Kalinić je posle ofanzivnog skoka prekinuo seriju domaćina 6:0, 48:62. Crveno-beli pred poslednju četvrtinu imaju plus 16, 50:66.

2/4

Zvezda krade loptu, zakucavanje Jovića. Kalinić na liniji slobodnih bacanja, 22:24. Cirbes je sa penala uvećao Zvezdinu prednost, 22:25. odlična odbrana Beograđana. Novi kontranapad gostiju, Blažič promašuje zakucavanje, ispravlja Jović, 22:27.

Šengelija je prekinuo Zvezdinu seriju 6:0., 24:27. Vilijams i Dženkins promašili su trojke u istom napadu. Vilijam je postigao prve poene sa linije penala u 15. minutu, 24:29. Perfektni crveno-beli u defanzivi, samo dva primljena poena za pola druge deonice. Najveća prednost Zvezde, 24:30 posle poena Mitrovića.

Odličan period igre Beograđana. Poeni Cirbesa, pa Blažiča (2+1) za 28:37 u 18. minutu. Domaćin je smanjio trojkom Perkinsa. Lepa akcija centara Zvezde, Mitrović za Cirbesa, Hamilton precizan na suprotnoj strani.

Razigrao se Luka Mitrović, kapiten Zvezde devetim poenom uvećao je razliku na plus osam, 33:41 u 19. minutu. Cirbes je promašio zicer u poslednjem napadu prvog dela, posle 20 minuta 34:41.

1/4

Prve poene na meču postigao je krilni centar domaćina Šengelija, odgovorio je Branko Lazić, 2.2. Sjajna asistencija Markusa Vilijamsa, zicer za Luku Mitrovića, 2:4. Na drugoj strani "duga dvojka" Vujačića, 4:4.  Blažič je poentirao, a zaim je Mitrović pogodio dva penala, 4:8 u četvrtom minutu.

Posle poena Šengelije, Lazić je pogodio prvu trojku za crveno-bele, 6:11. Ajverson je postigao prve poene na meču, 8:11. Tajm-aut, 6. minut. Posle soloprodora Lazića (sedam poena) Zvezda je ponovo stekla plus pet, 10:15. Prethodno je zakucao Davis Bertans, bivši igrač Partizana. Šengelija je smanjio prednost gostiju, koš plus dodatno bacanje, 13:15.

Zakucavanje Marjanovića, a zatim trojka San Emeterija.  Rasploženi Šengelija vraća prednost Laboral Kući, 18:17. Marjanović šestim poenom za 18:19. Igra se koš za koš, Ajverson je zakucao preko Marjanovića,. Uzvraća Dangubić, 20:21. Ulaz Ertela kroz srce reketa crveno-belih, 22:21.