LŠ: Juventus slavio u derbiju večeri, Ibra dao gol svojima, Real primio tri za 11 minuta! (VIDEO)

25.11.2015. 18:03 14:38
Zlatan Ibrahimović postiže gol u meču sa Mlameom / Izvor: Reuters
Druga faza "armejcima" ostala na stativi koju je u 62. minutu pogodio Zoran Tošić. Volfsburg nedugo posle toga došli do vođstva.

Astana je imala velika dva gola prednosti i bila blizu istorijske, prve pobede u Ligi šampiona, ali je napadač Benfike Raul Himenez poslao dve lopte u mrežu domaćina i doneo gostima važan bod u trci za prvo mesto u C grupi. Šampion Kazahstana je odlično otvorio meč i poveo preko Tvumasija posle odličnog kontranapada, da bi Aničić golom leđima posle slobodnog udarca povećao na 2:0. Benfika se trgla posle velikog minusa i smanjila pred kraj poluvremena preko Raula Himeneza. Meksikanac je sredinom drugog poluvremena ponovo bio strelac, za ispostaviće se konačnih 2:2. Reprezentativac Srbije Ljubomir Fejsa nije konkurisao za sastav Benfike.

Nemanja Maksimović u meču Lige šampiona Astana - Benfika / Izvor: Reuters

Mladi reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović odigrao je ceo meč za Astanu, kao i naturalizovani golman Nenad Erić i doskorašnji član Partizana Branko IlićAstana je remije protiv Benfike sačuvala oreol nepobedivosti na domaćem terenu u debitantskoj sezoni u eliti.

U drugom meču dana zaigrao je još jedan srpski fudbaler Zoran Tošić, a njegov CSKA Moskva poražen je na svom terenu od Volfsburga i tako ostao bez šansi da se u poslednjem kolu dočepa naredne faze, pa mu ostaje "samo" borba za narednu fazu Lige Evrope. Srpski reprezentativac imao je odličnu priliku da u 62. minutu donese prednost "armejcima", ali je njegov udarac završio na stativi.

Samo pet minuta kasnije "vukovi" poveli autogolom golmana (!?) domaćih Igora Akinfejeva, koji je očajno reagovao posle jednog pokušaja Andrea Širle, koji je išao van gola, da bi bivši fudbaler Šalkea potvrdio pobedu dva minuta pre kraja.

Zlatan Ibrahimović je sa svojim Pari Sen Žermenom izborio plasman u drugu fazu, posle ubedljivog trijumfa nad, takođe, "svojim" Malmeom rezultatom 5:0. Šta više, "Ibragol" je svom nekadašnjem klubu dao i gol koji nije proslavljao, ali će, sa proslavom ili bez nje, navijače domaćeg sastava će svakako boleti "paterda" na domaćem terenu. Dva gola u pobedi "svetaca" postigao je Anhel Di Maria. U domaćem sastavu, Nikola Đurđić odigrao je prvih 70 minuta, a deset minuta pre izlaska iz igre iznudio je jedanaesterac koji u počasni gol domaćina nije pretvorio Rozenberg.

Neobična proslava gola Kristijana Ronalda i Gareta Bejla / Izvor: Beta/AP

Real je u meču iste grupe trebalo da, uprkos činjenici da je u prethodnom kolu obezbedio plasman u osminu finala, iznegne bruku koju je doživeo u poslednjih četvrt časa igre. Iako su vodili sa ubedljivih 4:0, "los blankosi" su u periodu od 77. do 88. minuta primili čak tri gola na gostovanju Šahtjoru, ali ipak slavili rezultatom 4:3 i potvrdili prvo mesto u Grupi A. Kristijano Ronaldo je postigao nova dva gola u Ligi šampiona i stigao do "kvote 69" na 68 odigranih utakmica, a uz to je upisao i dve asistencije.

Juventus je u derbiju večeri savladao Mančester siti minimalnim rezultatom i na taj način ga pretekao na tabeli, pa će uz "građane" i "Stara dama" u osminu finala. Jedini gol na meču postigao je Mario Mandžukić u 18. minutu.