MAJSTOR: Alvaro Rekoba iz slobodnjaka za pobedu u nadoknadi! (VIDEO)

10.11.2014. 23:14
M. Sredojević
Alvaro Rekoba postiže pobedonosni gol u derbi meču između Nasionala i Penjarola / Izvor: Profimedia
Fenomenalni 38-godišnji Urugvajac na sebi svojstven način rešio je pitanje pobednika u jednom od najvećih gradskih derbija na svetu.

I u 39. godini pokazuje klasu! Legendarni urugvajski fudbaler Alvaro Rekoba pre mesec i po dana zatresao je mrežu protivnika iz kornera, a sada je još jednom demonstrirao kvalitet sjajnim golom iz slobodnog udarca u 95. minutu kojim je krunisao preokret Nasionala protiv ljutog rivala Penjarola (2:1), u urugvajskom "Klasiku", jednom od najvećih gradskih derbija na svetu.

Penjarol je poveo u 56. minutu golom Pačeka iz penala i bio na dobrom putu da slavi trijumf u derbiju Montevidea, ali je Nasional u nadoknadnom vremenu stigao do potpunog preokreta i velike pobede. Veoma kontroverzan momenat desio se u 91. minutu kada je posle kornera koji je izveo Rekoba i gužve u kaznenom prostoru Penjarola Sebastijan Fernandez ubacio loptu rukom u mrežu gostiju i poravnao rezultat.

Potpuni delirijum među navijačima Nasionala u petom minutu sudijske nadoknade doneo je popularni "El Čino", pokazavši još jedan deo svoje fudbalske magije. Nekadašnji fudbaler Intera i Venecije prelepo je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i doneo veliko slavlje nominalnom domaćinu na legendarnom stadionu "Sentenario", na kojem je 1930. godine u čuvenom meču prvog Mundijala u istoriji fudbala Urugvaj savladao Jugoslaviju.

Nasional je ovom pobedom potvrdio prvo mesto na tabeli sa čak 14 bodova "viška" u odnosu na najvećeg rivala.

Gol Alvara Rekobe možete pogledati na 3:08 minuta snimka.