NBA: Karijevo rođendansko demoliranje Niksa (VIDEO)

15.03.2015. 11:08
Stefon Kari u meču Goldens Stejta i Njujorka / Izvor: Tanjug
Plejmejker Golden Stejta imao još jedno izvanredno veče. Boston prekinuo sjajnu seriju pobeda Pejsersa.

U noći između subote i nedelje u NBA ligi je odigrano šest mečeva u kojima su bolji učinak imali domaćini.

Golden Stejt je produžio ovosezonsku agoniju Njujork Niksa i slavio rezultatom 125:94. Nagoveštaj boljih dana posel pobede Niksa nad Lejkersima dva dana ranije trajao je kratko, pošto su Voriorsi naneli ekipi iz "Velike jabuke" šesti poraz u poslednjih sedam mečeva, a upisali svoj 52. trijumf u sezoni.

Blistao je Stefon Kari koji je sa 25 poena i čak 11 asistencija za 27 minuta u igri, na najlepši mogući način proslavio svoj 27. rođendan. Koliko mu je sve polazilo od ruke govori i trojka u zvuk sirene na isteku prvog poluvremena.

Klej Tompson završio je meč sa dva poena više od timskog kolege, dok su kod protivnika raspoloženi bili samo Andrea Barnjani sa 18 koševa i Aleksej Šved sa 14 (5as).

Boston Seltiksi savladali su u gostima Indijanu rezultatom 93:89 i naneli joj prvi poraz posle sedam vezanih pobeda, odnosno treći u poslednjih 16 odigranih utakmica. Najzaslužniji za trijumf "Kelta" u Indijanapolisu bio je kvartet Tajler Zeler sa 18 poena i sedam skokova, dok su po 16 postigli Krauder, Bas i Bredli. Kod domaćina je sjajnu rolu imao Džordž Hil sa 30 poena, pet skokova i osam asistencija.