SP: „Panceri“ tek u produžetku slomili otpor Alžira

30.06.2014. 21:54 14:41
Andre Širle / Izvor: Profimedia
U osmini finala Nemačka golovima Širlea u 92. i Ozila u 119. minutu savladala Alžir. Strelac jedinog gola za Alžirce Džabu u 120. minutu.

Nemačka se plasirala u četvrtfinale Svetskog prvenstva, ali mnogo teže nego što se očekivalo. U osmini finala „panceri“ su tek u produžetku pobedili Alžir 2:1. Strelci su bili Širle u 92. i Ozil u 119. minutu za Nemce, a Džabu u 120. za Alžirce.

Od početka utakmice je bilo jasno da će Nemačka pošteno da se namuči kako bi se plasirala u četvrtfinale. Četa Vahida Halilhodžića je zaigrala hrabro i napadački. U nekoliko navrata su Alžirci ozbiljno pripretili iz kontri, ali je golman Manuel Nojer sa nekoliko izletanja van šesnaesterca spasao svoju mrežu. Tek pred kraj prvog poluvremena su Nemci zaigrali kako umeju i ozbiljnije zapretili. Ipak, na golu afričke ekipe je blistao Adi Mboli.

Nemačka - Alžir / Izvor: Profimedia

Odluka je pala na samom početku produžetka. U 92. minutu su Alžirci pogrešili na svojoj polovini, lopta je došla do Milera, koji ju je ubacio pred gol. Tamo se najbolje snašao Širle i zatresao mrežu. To kao da je slomilo Alžirce, pa je prednost povećao Mesut Ozil u 119. minutu. Alžir je do kraja samo ublažio poraz, ali za veliki preokret je bilo prekasno.

Pobednik ovog meča sastaće se sa Francuskom koja je savladala Nigeriju.

Stadion: „Beira Rio“ u Porto Alegreu. Gledalaca: 43.063. Sudija: Sandro Riči (Brazil). Strelci: 1:0 Širle (92), 2:0 Ozil (119), 2:1 Džabu (120). Žuti kartoni: Lam (Nemačka), Hališ (Alžir).
Nemačka: Nojer, Mustafi (od 70. minuta Kedira), Mertezaker, Boateng, Hovedes, Švajnštajger (od 109. Kramer), Lam, Kros, Ozil, Miler, Gece (od 46. Širle).
Alžir: Mboli, Mostefa, Belkalem, Hališ (od 97. Bugera), Mandi, Lacen, Feguli, Gulam, Tajder (od 78. Brahimi), Slimani, Sudani (od 100. Džabu).

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

120. minut - Kraj utakmice. Nemačka je u četvrtfinalu.

120. minut - GOOOOOL!!!! - strelac Džabu. Alžirci su se vratili u meč.

119. minut - GOOOL!!! 2:0 strelac Mesut Ozil. Kombinovali su Širle i Ozil. Prvo je Širle šutirao, lopta je pogodila jednog fudbalera Alžira je, a onda je Ozil zatresao mrežu.

109. minut - Poslednja izmena u Nemačkoj, izašao je Švajnštajger, a ušao Kramer.

107. minut - Žuti karton za Filipa Lama.

102. minut - Šansa za Mehdija Mostefu, ali je njegov šut završio pored gola.

100. minut - Poslednja izmena u Alžiru. Izašao je Sudani, a ušao Džabu.

97. minut - Druga izmena u Alžiru. Izašao je Hališ, a ušao Bugera.

92. minut - GOOOOL!!!! 1:0 strelac Širle. Miler je ubacio loptu pred gol, a Širle ju je sproveo u mrežu.

91. minut - Počeli su produžeci.

90. minut - Kraj drugog poluvremena. Igraće se produžeci.

88. minut - Nemacka je izvela slobodan udarac, ali se Miler okliznuo što je izazvalo smeh na stadionu.

80. minut - Fenomenalna šansa za Nemačku. Posle centaršuta sa desne strane, Miler je glavom šutirao na gol, ali je odlično reagovao golman Mboli.

78. minut - Prva izmena u Alžiru. Izašao je Tajder, a ušao Brahimi.

75. minut - Slimani šutira sa 20 metara, ali pravo u Nojera.

71. minut - Slimani je umakao odbrani Nemaca, ali je golman Nojer ponovo istrčao van šesnaesterca i glavom poslao loptu van igre.

70. minut - Druga izmena u Nemačkoj. Izašao je Mustafi koji se povredio, a ušao je Kedira.

55. minut - Filip Lam je šutirao sa 20 metara, a Mboli je vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner.

49. minut - Šansa za Nemačku. Mustafi je glavom šutirao, ali pravo u golmana Mbolija.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena u Nemačkoj, izašao je Gece, a ušao Širle.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

42. minut - Hališ je dobio žuti karton.

41. minut - Najbolja šansa za Nemačku. Posle šuta Krosa iz daljine golman Mboli je odbio loptu, na nju je natrčao Gece, ali je golman Alžira odlično intervenisao.

34. minut - Prva šansa za Nemačku. Lopta je ubačena pred gol, a Miler je glavom šutirao pored stative.

32. minut - Feguli je izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola.

28. minut - Opet šansa za Alžir i opet Nojer izlazi van šesnaesterca i spasava Nemce. U šansi je bio Feguli.

23. minut - Nemci još nisu stvorili ozbiljnu šansu.

14. minut - Opet šansa za Alžir. Feguli je šutirao iz blizine, ali preko gola.

9. minut - Odlična šansa za Alžir. Slimani je bio u kontri, ali je golman Nojer istrčao van kaznenog prostora i blokirao šut.

7. minut - Prvi minuti protiču u ispitivanju snaga.

1. minut - Utakmica je počela.