SP: Fantastični Mesi preleteo "Super orlove"

25.06.2014. 17:55 14:42
Lionel Mesi / Izvor: Beta/AP
"Gaučosi" su ovom pobedom zauzeli prvo mesto u Grupi F.

Fudbalska reprezentacija Argentine opravdala je ulogu favorita i slavila u Porto Alegreu protiv Nigerije sa 3:2. Istina, "zeleni" su pružili sjajan otpor "gaučosima", dva puta stizali do izjednačenja ali nisu smogli snage za makar bod. Počelo je veoma burno, Mesi je doneo prednost svojoj ekipi u trećem minutu posle gužve u šesnaestercu "Super orlova". Poravnao je Ahmed Musa već u sledećem napadu, fantastičnim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Veoma raspoloženi Mesi doveo je svoju reprezentaciju ponovo u vođstvo u drugom minutu sudijske nadoknade, maestralnim pogotkom iz slobodnog udarca. Sudija Ricoli je odmah zatim dao znak za kraj prvog dela igre.

Start drugog dela igre ponovo je bio rezervisan za uzbuđenja. Musa je svojim drugim pogotkom na meču u 47. minutu, doneo nadu svojoj reprezentaciji da može da izbegne poraz, ali je Markus Roho tri minuta kasnije iskoristio odličan centaršut Garaja i tako postavio konačan rezultat utakmice.

Tekstualni prenos meča mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

94. minut: KRAAAJJJJJ. Odlična utakmica u Porto Alegreu i treća pobeda za "gaučose" na ovom šampionatu. Nigerija je odigrala dobar meč, ali će sa druge pozicije u Grupi F, igrati najverovatnije protiv Francuske.

90. minut: Gonzalo Iguain ustupa mesto za Lukasa Bilju.

80. minut: Garaj je odlično skočio u kaznenom prostoru Nigerije, ali je poslao loptu tik pored leve stative. Odemvingi napušta teren, menja ga Nofor.

Stadion: „Beira-Rio“ u Porto Alegreu

Gledalaca: 43.285

Sudija: Nikola Ricoli (Italija).

Žuti kartoni: Omero, Ošaniva (Nigerija).

Strelci: 0:1 Mesi (3), 1:1 Musa (4), 1:2 Mesi (45+2), 2:2 Musa (47), 2:3 Roho (50).

Nigerija: Enejama, Ambroz, Jobo, Ošaniva, Omreuo, Musa, Onazi, Obi Mikel, Babatunte (Učebo), Odemvingi (Nvofor), Emenike. Trener: Stiven Keši.

Argentina: Romero, Zabaleta, Fernandez, Garaj, Roho, Gago, Maskerano, Di Marija, Iguain (Bilja), Mesi (Alvarez), Aguero (Laveci). Trener: Alehandro Sabelja.

78. minut: Sjajna kombinacija Lavecija i Di Marije, koji su pokušali da izigraju odbranu Nigerije, ali je ponovo Enejama sjajnom reakcijom spasao svoj gol.

73. minut: Musa je uhvatio volej sa ivice šesnaesterca, ali je bio jako neprecizan.

66. minut: Babatunde je zaradio nezgodnu povredu, pa je selektor Keši poslao Učeba na teren.

63. minut: Iz igre izlazi dvostruki strelac Lionel Mesi, a ulazi Rikardo Alvarez, prvotimac Intera iz Milana.

51. minut: Ošaniva je zaradio žuti karton, posle neopreznog starta i očigledne nervoze zbog ponovnog vođstva Argentine.

50. minut: GOOOOLLLL, 2:3. Markus Roho se najbolje snašao u petercu Nigerije i glavom postigao pogodak za novo vođstvo svoje reprezentacije.

Markos Roho / Izvor: Beta/AP

49. minut: Prvi opomenuti igrač na današnjem susretu je Kenet Omeru.

47. minut: GOOOOOLLLLL, 2:2. Ahmed Musa potiže još jedan pogodak na susretu. Dobio je sjajnu loptu od Joba i rutinski je poslao iza leđa Romera sa nekih 12,13 metara.

45+2. minut: GOOOOLLLLLL, 1:2. Ponovo je strelac Mesi, posle majstorski izvedenog slobodnog udarca u njegovom stilu. Enejama ovog puta nije mogao ništa da učini, samo je ispratio loptu pogledom.

44. minut: Mesi je izveo slobodan udarac sa preko 20 metara, gađao gornji levi ugao Enejame, ali je nigerijski golman još jednom bio na visini zadatka.

38. minut: Iz igre izlazi Serhio Aguero zbog povrede. Njegovo mesto je zauzeo Ezekiel Laveci.

30. minut: Odličan pokušaj Di Marije iz daljine, Enejama je teškom mukom uspeo da izbije loptu u korner.

Fudbalska reprezentacija Argentine / Izvor: Beta/AP

26. minut: Mesi je prošao dva igrača po desnoj strani i poslao loptu ka Di Mariji, koji je probao sa 16-ak metara da asistira strelcu vodećeg pogotka, ali je napadač Barselone nije uspeo da je stigne.

4. minut: GOOOLLLL 1:1. Kakav start utakmice. Ahmed Musa je poslao "kiflu" ka Romerovom golu sa ivice kaznenog prostora, koji pored sjajne parade nije uspeo da odbrani njegov udarac.

3. minut: GOOLLLLLL, 0:1. Posle akcije Di Marije i Maskerana, prvotimac Real Madrida je pogodio stativu, a u šesnaestercu Nigerije se najbolje snašao Lionel Mesi, koji je zakucao loptu u mrežu Enejame i tako postao prvi igrač koji je postigao gol protiv izabranika Stivena Kešija na ovom prvenstvu.

1. minut: Sudija Ricoli je dao znak za početak susreta.