PARTIZAN USPEŠAN NA PRVOM TESTU: Božinov sa bele tačke "stavio tačku"

01.07.2015. 19:53
Fudbaler Partizana Valerij Božinov / Izvor: MN Press
Prvak Srbije pobedio Rudar iz Velenja sa 1:0.

Fudbaleri Partizana bili su uspešni u prvoj proveri na slovenačkom Pohorju. Ekipa Zorana Milinkovića je pobedila Rudar iz Velenja, a jedini gol je dao novajlija Valerij Božinov, sa bele tačke, u 27. minutu.

Od početka u timu prvaka Srbije su bili Živković, Vulićević, Nemanja Petrović, Branko Ilić, Ostojić, Jevtović, Brašanac, Trujić, Babović, Ninković i Božinov, dok su od 59. minuta šansu dobili Kljajić, Bandalovski, Bogosavac, Ivan Petrović, Ćirković, Lukić, Marinković, Saša Ilić, Grbić i Kojić. Na terenu je ostao samo Branko Ilić.

Strelac jedinog gola se nekoliko puta istakao tokom prvog poluvremena. Bugarski napadač je u 35. minutu pogodio prečku udarcem glavom, da bi pet minuta kasnije šutirao pored gola. Međutim potez koji se posebno izdvojio je iz 38. minuta. Božinov je "makazicama" poslao loptu iza leđa Radana, ali je sudija poništio gol zbog ofsajd pozicije.

Rudar je prethodnu sezonu završio na šestom mestu tabele Prve slovenačke lige.

Za subotu su zakazana dva duela, sa Aliminijumom iz Kidričeva (10:30) i sa Terekom u 17 časova. Novi test mečevi biće odigrani sledeće srede, sa Kovinarom (10:30) i Amkarom u popodnevnom terminu. Crno-beli će prvu utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, protiv Dile Gori igrati u Beogradu, 14. jula.