PLEJ-OF SUPERLIGE: Drama u Železniku, FMP pobedio! (FOTO)

30.05.2016. 23:00
Novica / Izvor: MN Press
Partizan će put do finala morati da traži preko majstorice.

FMP je pobedio Partizan 79:74 i obezbedio majstoricu polufinala plej-ofa koja će se igrati u sredu u hali Aleksandar Nikolić (Pionir).

EKSPRESNO: Galatasaraj KAŽNJEN zbog napada na Obradovića, evo i kako (FOTO)

Prva četvrtina protkela je uglavnom u rezultatskoj klackalici, FMP je imao najveću prednost od četiri poena (13:9), ali je na kraju četvrtine bilo 20:19 za Partizan. U drugoj četvrtini Partizan je posle vođstva 30:28 pao u igri i dozvolio rivalu da serijom 15:8 stigne do vođstva 43:36 na poluvremenu.

A KO BI DRUGI: Spanulis doneo titulu OLIMPIJAKOSU, i to KAKO! (VIDEO)

Partizan je u trećoj deonici zaigrao mnogo bolje i zahvaljujući odličnoj odbrani stigao veoma brzo do izjednačenja 48:48, ali je FMP serijom 10:0 (dve trojke Čovića) i  otišao na rekordnih plus 11 na kraju treće četvrtine. Igrači Partizana su u trećoj četvrtini očajno šutirali slobodna bacanja, što su domaći umeli da kazne.

FMP / Izvor: MN Press

Četvrta četvrtina počela je serijom Partizana 5:0, ali je FMP odgovorio serijom 4:0 za vođstvo 65:57 u 33. minutu. Partizan je zatim iskoristio nekoliko početničkih grešaka domaćih i serijom 8:0 stigao do 65:65 i potpuno se vratio u meč na pet ipo minuta pre kraja. Domaći su kod vođstva 69:68 imali dva slobodna bacanja, ali je Apić oba puta promašio. Partizan je zatim poveo 70:69, ali su izabranici Aleksandra Džikića pravili mnogo grešaka i mašili slobodna bacanja, a presudnu trojku postigao je Dobrić.

GORELO i GRMELO NA BANJICI: Fudbalerke Rada proslavile VELIKI uspeh (VIDEO)

Najbolji u dresu domaćina bio je Dobrić (21 poen), Filip Čović je postigao 16 poena, a Apić 12. Kod Partizana je najefikasniji bio Kevin Džons (18 poena), a dvocifren je bio jo[ samo Aleksandar Cvetković (10 poena) koji je na kraju promašio ključne šuteve sa linije penala i iza linije za tri poena.

I FSS SE PITA: Kokeza opet pozvao sukobljene strane u Partizanu na razgovor, zna se i datum (FOTO)