PO: Micov prokockao produžetke, minimalan poraz Srbije!

08.08.2014. 17:54 20:36
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Srbija Danas
Naredni susret naša selekcija igraće protiv Hrvatske, a taj meč je na programu sutra od 16:30 časova.

Košarkaška reprezentacija Srbije porazom je startovala na turniru u francuskom gradu Pou, izgubivši u prvom kolu od selekcije Grčke rezultatom 66:64 (13:12, 16:17, 18:20, 19:15). Ovo je druga provera izabranika Aleksandra Ðorđevića u okviru priprema za učešće na prvenstvu sveta u Španiji. Srpski košarkaši prethodno su nastupili u Trstu, gde su zauzeli drugo mesto, iza domaćina Italije, a ispred Kanade i Bosne i Hercegovine.

Posle egala u prvih 20 minuta (29:29), slična igra je nastavljena i u trećem periodu. Dva poena prednosti pred poslednji deo igre doneo je Bjelica sa linije za slobodna bacanja (49:47). U poslednjoj četvrtini veoma raspoloženi Burusis je preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe, ali je Bogdanović trojkom iz kornera poravnao na 60:60. U izuzetno uzbudljivom finišu, činilo se da će meč ući u produžetke, ali je Vladimir Micov na samo 2.8 sekundi pre kraja pri rezultatu 64:64 napravio nepotreban faul, a Vasilijaidis je preciznim šutevima sa linije penala obezbedio trijumf svojoj selekciji od 66.64.

Narednu utakmicu na pripremnom turniru u Pou Srbija igra sutra od 16:30 sati protiv Hrvatske, a u poslednjem kolu, u nedelju od 20:30, sastaje se sa domaćinom Francuskom.

Srbija: Micov, Micić 2, Bogdanović 11 (4sk), Bjelica 9 (7sk), Marković 4 (8sk), Raduljica 7, Katić 3, Štimac 10, Simonović 7 (3sk), Mitrović 4, Birčević 7 (5sk), Jović.

Grčka: Bogris, Burusis 19 (4sk), Zizis 9, Vasilijadis 11, Papanikolau 9 (4sk), Slukas 2, Kajmakoglu 7, Janković 5, Vujukas, Mancaris 2, Atinau 2, Atentokumpo.

Prenos meča Srbija-Grčka mogli ste uživo da pratite na Srbijadanas.com:

4. četvrtina - 15:19.

Solo prodorom Zizisa "Heleni" smanjuju na 53:51, da bi u sledećem napadu Burusis poravnao na 53:53, posle lošeg napada izgubljene lopte Micova na drugoj strani. Krizu u igri Srbije ponovo koristi Burusis, ovoga puta dalekometnim hicem van linije 6.75. To je bio njegov 17. poen za mini seriju od 7:0, (53:56). Srbija skoro četiri minuta bez poena, a to je prekinuo Štimac poenima iz reketa na asistenciju Bjelice. Bogdanovićeva trojka kao kap donosi rezltatski egal (60:60), ali je nezaustavljivi Burusis svojim 19. poenom vratio prednost Grcima. U narednom napadu Bjelica se premišljao kako da uputi udarac preko centara protivnika, a arbitri su odsudili grešku u koracima i prilika za novo vođstvo je propala. Sumnjiva odluka sudija posle prodora Bogdanovića, kada je Kajmakoglu očigledno izbacio loptu van terena, ali je lopta ipak pripala Grčkoj, koja nije uspela da u narednom napadu poentira preko Zizisa. Đorđević traži minut odmora na 28 sekundi do kraja. Bogdanović je prošao po levoj strani, međutim dočekao ga je Burusis i odličnom blokadom uspeo da iznudi aut od bivšeg košarkaša Partizana. Odlukom Đorđevića, Marković je preuzeo odgovornost na sebe i poentirao iz veoma teške pozicije (64:64), ali je ipak posle male nesmotrenosti Micova, koji je napravio faul na samo četiri sekunde pre kraja i tako praktično poklonio pobedu Grcima, koji su preko Vasilijalidisa ostvarili trijumf od 66:64.

3. četvrtina - 20:18.

Veoma raspoloženi Simonović je na startu trećeg perioda sjajnom fintom izbacio jednog košarkaša Grčke i efektno zakucao za novu prednost od 33:31. Potom je usledila serija Grka od 6:1 za novu prednost od 37:34. U selekciji koju predvodi Fokios Katsirakis, prvotimac Panatinaikosa Vladimir Janković je odlično proigravao saigrače i poentirao za novi preokret svoje ekipe (42:45). Poenima sa linije za slobodna bacanja, Bjelica je postavio konačan rezultat posle 30 minuta igre 49:47. Mali broj poena, ali selektor Đorđević sigurno može biti zadovoljan prikazanom igrom u odbrani.

2. četvrtina - 17:16.

Bjelica i Birčević su najefikasniji u selekciji Srbije sa po sedam poena u prvih 20 minuta.

Vasa Mićić je prvu prednost Srbiji doneo posle sjajne "krađe" i odličnog pogotka pod pritiskom Burusisa 14:13. Veoma neprecizne obe ekipe van linije 6.75 (2/7 Srbija, 1/8 Grčka), ali je sve to promenio Nemanja Bjelica pogotkom iz skok šuta (19:20). Grci ponovo posle naše trojke uzvraćaju na isti način, 19:23. Sjajna odbrana i odlično polaganje Birčevića donose novo vođstvo našoj selekciji 24:23. Usled prekida snimka na RTS-u nismo bili u mogućnosti da ispratimo ostatak drugog dela igre, koji je završen nerešeno 29:29.

1. četvrtina - 12:13.

Đorđević je na parket izveo startnih pet: Marković, Bogdanović, Bjelica, Birčević i Štimac. Posle tri minuta igre selekcija Srbije je postigla prve poene preko Bjelice (2:5). Raspoloženi Zizis je naterao Đorđevića da zatraži tajm-aut pri rezultatu 5:13, a od tog momenta "Orlovi" su napravili seriju 7:0, najviše zahvaljujući Luki Mitroviću i tako stigli na samo poen zaostatka, 12:13. Sa tim rezultatom se otišlo na prvi odmor.