POKAZALI KLASU: Omladinci Zvezde dominirali u derbiju protiv Partizana, rezultat iskopirali

27.09.2015. 12:17
Mića pašić
Stadion Crvene zvezde / Izvor: MN Press
Crveno i crno-beli omladinci sastali su se na pomoćnom terenu stadiona "Marakana".

Omladinci Crvene zvezde dobili su derbi protiv Partizana na pomoćnom terenu Marakane rezultatom 3:1, kao što su to dve nedelje ranije učinili i njihove seniorske kolege. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Zvezda je povela u 47. minutu fantastičnim golom Luke Adžića, a samo dva minuta kasnije Partizan je preko Save Petrova izjednačio na 1:1. Crno-beli su imali i penal koji Filip Čarmelj nije realizovao, tačnije promašio je gol. Zvezda je povela, takođe iz jedanaesterca, a precizan sa bele tačke bio je kapiten Lazar Tufegdžić. U finišu meča na 3:1 povisio je Marko Platiša.

Derbi je u prvom poluvremenu bio prilično dosadan, ali su se u nastavku posebno Zvezdini omladinci razigrali, zagospodarivši sredinom terena.

Utakmicu su gledali Miodrag Božović, trener prvog tima, kao i počasni predsednik Dragan Džajić. Na tribinama je bilo dosta bivših igrača crveno-belih, između ostalih Goran DrulićJovan Stanković.