Poraz rukometaša od Katara

27.12.2014. 19:16
Rukometaši Srbije / Izvor: Foto: Rukometni savez Srbije
U Dohi, pred 8.000 gledalaca, Srbija izgubila 27:26 (14:13).

Podmlađen tim rukometne reprezentacije Srbije izgubio je u Dohi od Katara 27:26 (14:13). Meč je odigran u dvorani "Lusail" pred 8.000 gledalaca gde će se igrati finale Svetskog prvenstva u januaru. U nedelju od 16 sati Srbija igra protiv Rusije.

Srbija je dobro počela prvo poluvreme i u 18. minutu povela 9:5. Ipak, domaćini, koje sa klupe predvodi trofejni trener Valero Rivera, su izjednačili u 24. minutu na 9:9. I u nastavku su "orlovi" poveli sa dva razlike, ali je odličan na golu Katara bio nekadašnji čuvar mreže Jugoslavije Goran Stojanović. Domaći su preokrenuli rezultat, a kada je u 55. minutu Žarko Marković doneo tri gola prednosti pobednik je bio poznat.

Najbolji u srpskom timu je bio Davor Čutura sa šest golova, dok je Nemanja Zelenović postigao pet. U Kataru se najviše istakao Rafael da Kosta sa osam golova. Katar se ozbiljno spremio za Svetsko prvenstvo, pa je tako doveo nekoliko rukometaša iz raznih zemalja, a među njima su Goran Stojanović, Danijel Šarić, Eldar Memišević, Žarko Marković i Jovo Damjanović.

- Utakmica je bila prava takmičarska, naročito domaćinu koji je na pragu SP. Mislim da smo tokom cele utakmice igrali borbeno, hrabro, ekipa na terenu je sprovela sve zamisli. Zadovoljan sam odnosom, s obzirom da smo imali šest debitanata. Imali smo problem sa realizacijom, a raduje što smo dolazili u šanse iz jasnih situacija – rekao je selektor Dejan Perić.