ŠIROM EVROPE: U milanskom derbiju blistali samo navijači, Totenhem gazi ka Ligi šampiona (FOTO)

19.04.2015. 16:36 14:38
Detalj sa meča Inter - Milan / Izvor: Tanjug
Inter i Milan razočarali ljubitelje fudbala na Apeninima. Ekipa Manuela Pelegrinija prekinula niz loših rezultata. Njukasl doživeo peti poraz u nizu.

Ekipa Mančester sitija je u prvom susretu nedeljnog matinea savladala ekipu Vest Hema sa 2:0 (2:0) i tako prekinula niz loših rezultata u Premijer ligi. "Građani" su poveli u 18. minutu, posle loše reakcije defanzivca "čekićara" Džejmsa Kolinsa, koji je pokušao da izbije loptu, ali ju je poslao u svoju mrežu. Pobedu tima Manuela Pelegrinija zapečatio je Serhio Aguero u 37. minutu, koji je na taj način postao prvi fudbaler koji je ove sezone u Premijer ligi postigao 20 golova.

Trijumf aktuelnog šampiona ostaće u senci teške povrede Davida Silve, koga je laktom udario Čeiku Kujate, posle čega je na nosilima iznet sa terena, a prikačena mu je i maska sa kiseonikom, a taj članak možete pogledati OVDE. Spekuliše se da je Silva doživeo prelom jagodične kosti.

Aleksandar Kolarov je igrao svih 90 minuta, dok crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić nije bio u protokolu za ovaj susret. Mančester siti je 19. pobedom u šampionatu došao na samo bod zaostatka od ekipe Mančester junajteda, koja je trenutno treća na tabeli sa 65 sakupljenih poena. Vest Hem je trećim porazom u poslednjih pet utakmica ostao na 10. pozciji sa 43 boda.

FK Totenhem / Izvor: Profimedia

U drugom meču Totehnem je nastavio pohod ka Ligi šampiona, pošto je na "Sent Džejms parku" sa 3:1 (1:0) savladao ekipu Njukasla. "Pevci" su poveli preko Nasera Čadlija u 30. minutu susreta, ali je na startu drugog poluvremena vezista "svraka" Džek Kolbek poravnao na 1:1. Samo sedam minuta su se radovali fudbaleri Džona Karvera, pošto je Kristijan Eriksen postigao sjajan gol iz slobodnog udarca. Pobedu gostiju zapečatio je Hari Kejn u 91. minutu, na asistenciju Erika Lamele. Totenhem se sada poravnao sa ekipom Liverpula na petom mestu sa 57 sakupljenih bodova, dok je petim porazom u nizu Njukasl pao na 14. mesto sa 35 bodova.

Derbi meč, makar prema imenima, igran je i u Italiji i to jedan od najvećih gradskih na svetu, Inter - Milan. Ipak, malo šta je vredelo videti na stadionu "Đuzepe Meaca", osim navijačkih koreografija kojima su dve suprotstavljene strane na tribinama dočekale derbi koji je nekada odlučivao o titulama, dok danas nije mogao ni da nagovesti da li će dva tima moći do evrotakmičenja naredne sezone. Meč je završen bez golova (0:0), a Nemanja Vidić odigrao je svih 90 minuta za "domači" tim.