Real pobedio Barselonu i uzeo Kup kralja

17.04.2014. 09:34
Tanjug
Iker-Kasiljas-sa-peharom-Kupa-kralja-2014 / Izvor: Beta/AP
VALENSIJA - Ukoliko ne osvoje titulu u Primeri, Katalonci bi mogli da ostanu bez trofeja u sezoni, što im se poslednji put dogodilo u takmičarskoj 2007/2008.

Na prepunoj ''Mestalji'' fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu 2:1 i osvojili prvi trofej ove sezone. ''Merengesi'' su do trijumfa došli bez ključnog igrača i najboljeg strelca, Kristijana Ronalda.

Prvo poluvreme proteklo je u uobičajenoj konstelaciji snaga na ''El klasiku''. Katalonci su imali dvostruko veći posed lopte, ali su ''kraljevići'' bili konkretniji. Već u 11. minutu, golom Di Marije, izabranici Karla Anćelotija krunisali su konkretniju igru i došli u vođstvo. Isko je u 34. minutu imao odličnu priliku da udvostruči prednost, ali ga je Alba u tome sprečio.

Slavlje fudbalera Reala posle osvajanja Kupa kralja / Izvor: Beta/AP

Druga polovina utakmice protekla je u sličnom maniru. Dok je Barselona imala više lopte u nogama, Real je napadao. Međutim, u 68. minutu, Bartra je udarcem glavom doneo poravnanje blau-grani. Kada se činilo da će meč otići u produžetke, Bejl je stupio na scenu. Izvanrednim solo prodorom, krenuvši sa sredine terena, Velšanin je matirao Pinta i doneo trofej u vitrine stadiona ''Santjago Bernabeu''.

Desi li se da ne osvoji Primeru, Barselona će prvi put od takmičarske 2007/2008. da ostane bez trofeja u sezoni. Madriđanima je ovo 19. pehar Kupa kralja, prvi od 2011. godine, dok je Barselona ostala na rekordnih 26 trofeja.