RG: Stara priča, Đoković počistio Congu

01.06.2014. 18:05 19:26
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP
Srpski teniser dominantnom igrom se plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa.

Prvi reket Srbije Novak Đoković  savladao je domaćeg tenisera Žo-Vilfred Congu, sa 3:0 (6:1, 6:4, 6:1). Bio je ovo 17. međusobni susret dvojice tenisera i 12. pobeda Đokovića, koji je na "Filip Šatrijeu" pokazao zašto je jedan od glavnih favorita za osvajanje turnira u Bulonjskoj šumi. Novakov protivnik za plasman u polufinale biće Miloš Raonić, koji je savladao Španca Marsela Granoljersa sa 3:0 u setovima.

Žo-Vilfred Conga / Izvor: Beta/AP

1. set

Posle samo 15 minuta igre Novak stiče prednost od 4:0 u gemovima, uz dva brejka prednosti na svom kontu. U tim trenucima Conga kao da nije bio prisutan na terenu, a uz ostvarenih 11 neiznuđenih grešaka, pokazao je koliko je nervozno ušao u meč. Francuz je fantastičnom forhend paralelom odbranio prvu set loptu, pri rezultatu 5:1, ali ne i drugu, pošto je izbacio bekhend dijagonalu i tako prepustio Novaku prvi period igre, posle 27 minuta.

2. set

Posle malih problema koje je imao na svoj servis, Novak je nastavio u ritmu sa kraja prvog seta i u trećem gemu oduzeo servis protivniku, za 2:1. Fantastičan poen odigrali su dva tenisera u narednom gemu. Conga je forhend vinerom, osvojio poen koji je pružio tračak nade publici, koja je do tog momenta jedva uputila koji aplauz za Novakovu maestralnu igru. Prve dve brejk lopte na meču Conga je imao u osmom gemu drugog seta, a iskoristio je drugu i smanjio na 5:3. Novak je ipak pokazao ko je gazda na terenu i iskoristio prvu set loptu na svoj servis i nakon 65 minuta igre poveo sa 2:0.

3. set

Conga se totalno predao u trećem periodu igre, u kom je Novak posle 25 minuta igre stigao do prve meč lopte koju je materijalizovao i nakon samo 90 minuta igre, okončao meč dosta lakše nego što se očekivalo.