ROLAN GAROS: NOLE ekspres brži od sata i mraka, a mnogo bolji od Bedenea (FOTO)

Novak Đoković / Izvor: Reuters
Đoković pobedom protiv Britanca obezbedio plasman među 16 najboljih u Parizu.

Zbog dosadne kiše Novak Đoković je dugo čekao na duel protiv Aljaža Bedena. Ipak, kad su se kišobrani sklopili na Rolan Garosu prvi igrač sveta je izašao na megdan Slovencu sa britanskim pasošem.

ŠAMPIONSKI: Gotovo je kad Nole kaže da je GOTOVO! (VIDEO)

Na ovom meču Nole je imao dva zadatka. Primarni da se plasira među 16 najboljih, a drugi da to uradi u ekspresnom roku, da dođe do 51. trijumfa na Kupu Musketara pre nego što mrak padne na terene u blizini Bulonjske šume kako bi imao nedelju bez većih obaveza. Naravno kad Đoković nešto želi onda to tako i bude. Za samo dva časa igre slavio sa 6:2, 6:3, 6:3.

Počeo je Đoković, u prepoznatljivom, furioznom stilom brzo došao do 3:0, prvi set - 6:2, rešio u svoju korist za samo 38 minuta.

EPIDEMIJA NA ROLAN GAROSU: Povukao se još jedan igrač iz NOLETOVE strane žreba (FOTO)

Sličan scenario viđen je i u drugom setu. Nole je poveo sa 5:1 i činilo se da će biti još uverljiviji. Međutim, Bedene tada na opšte iznenađenje pravi brejk i komplikuje situaciju u trci protiv mraka. Đoković je morao da se neplanirano pomuči još deset minuta da bi došao do 6:3.

Brejk Đokovića na startu trećeg seta bio je nagoveštaj da će uspeti u nameri da posao završi večeras. Imao je Nole nekoliko prilika da povede sa 3:0, ali nije imao dovoljno strpljenja, ali i sreće. To ga je učinilo nervoznim, što je Bedene iskoristio da izjednači na 2:2. Ipak zašto mu nema premca na planeti Novak je još jednom dokazao. Dobi je četiri od narednih pet gemova i doša do jednog od neuobijačajnih trijumfa u karijeri.

Protivnik Novaka Đokovića u 1/8 finala Rolan Garosa biće Španac Roberto Bautista Ahut, 16 na ATP listi.