JSL: Goleada na Vračaru, Zvezdin nestvaran preokret u drugom poluvremenu za čelo tabele!

19.07.2015. 16:58 14:38
Detalj sa meča OFK Beograd - Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli u pretposlednjem meču prvog kola Superlige na stadionu Obilića rezultatski ubedljivo savladali OFK Beograd.

Dva poluvremena, dve priče. Fudbaleri Crvene zvezde rezultatski ubedljivo (6:2) savladali su OFK Beograd u pretposlednjem meču 1. kola Superlige Srbije, iako su posle 45 minuta bili na putu poraza od "romantičara".

Dva nestvarna poluvremena viđena su u paklu Vračara, po veoma teškim uslovima za igru i temperaturi od 35 stepeni Celzijusa u hladu. Crveno-beli uspeli su da opravdaju ulogu favorita i zabeleže tri boda na startu šampionata, što im je uspelo tek tri puta u poslednjih 15 godina, ali tok kojim je išao susret na stadionu Obilića nije nagoveštavao takav konačan ishod. Zvezda je odigrala veoma slabo u prvom puluvremenu, iako je imala apsolutnu inicijativu, formalni domaćin dva puta je matirao Predraga Rajkovića, preko Komnena Andrića i Dejana Dražića, za potpuni šok u redovima kluba iz Ljutice Bogdana.

Ipak, ono što se dogodilo na startu nastavka verovatno nikad nije viđeno u novijoj istoriji domaćeg fudbala. Kao da je potpuno drugi tim na teren izveo Miodrag Božović, iako je zbog protesta on sâm morao odmah nazad van terena, odnosno na tribine. To kao da je probudilo njegove pulene koji su za samo 11 minuta igre u nastavku, u preiodu od 47. do 58. minuta, potpuno preokrenuli rezultat i nagovestili trijumf gostiju. Ređali su se Zvezdini golovi kao na traci, pošto su u nizu pogađali Mamadu Mbođ, Luka Jović, a zatim i Vukan Savićević dva puta, prvo sa penala a zatim i iz igre i stabnje agonije crveno-belih iz prvog dela prebacili na stranu tima Vladimira Petrovića Pižona, nekadašnjeg fudbalera i stratega Zvezde.

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol Džošue Parkera u meču sa OFK Beogradom / Izvor: MN Press

Do kraja meča, za kompletiranje retko viđenog meča za srpske fudbalske okvire, i "ozloglašeni" Džošua Parker je uprkos zvižducima navijača crveno-belih dva puta zatresao mrežu "domaćina" i najavio bolju formu, a kritičare makar donekle umirio. Ubedljivim trijumfom Crvena zvezda je makar donekle uspela da se spasi očajnog utiska iz prvih 45 minuta, ali i ublaži razočaranje posle rane eliminacije iz Evrope.

Na kraju je ostao paradoks da je klub iz Ljutice Bogdana, iako je bio na pragu bolnog poraza, uspeo da izbori rezultat koji ga je za samo 45 minuta doveo sa dna tabele na njeno čelo, na kojem će drugo kolo dočekati ispred "večitog rivala" Partizana, usled više postignutih golova od crno-belih.

Najzanimljivije detalje susreta na Vračaru mogli ste da pratite na sajtu SrbijaDanas.com.

Meč na stadionu Obilića počeo je u mirnom ritmu u kojem su dve ekipe pokušavale da se adaptiraju teškim uslovima za igru. Zvezda je solidno počela, organozovala nekoliko dobrih napada, ali su poluprilike propuštali Gavrić, Vijeira i Rendulić. Šok za favorizovane goste usledio je potpuno nenadano u 16. minutu, kada se Andrić našao u šansi posle jedne dubinske lopte, pobegao Renduliću i snažnim udarcem pod prečku matirao nemoćnog Rajkovića.

Fudbaleri OFK Beograda slave gol u meču sa Crvenom zvezdom / Izvor: MN Press

Usledio je pritisak Zvezde koja je pokušavala da svim silama do poluvremena stigne do izjednačenja. Ređale su se šanse pred golom Čupića, ali nije bilo promene rezultata. U 26. minut Zvezda je tražila penal pošto je Vijeira pao posle duela sa jednim fudbalerom "domaćih", ali je sudija Jovanović samo odmahnuo rukom. Dobar pokušaj imao je i Ibanjez koji je u 35. minutu pokušao i z velike udaljenosti, ali je Čupić bio pribran i odbio snažnu loptu ka korneru.

Nije bilo izgleda za promenom rezultata, ali je Dejan Dražić na isteku drugog minuta nadoknade pobegao ofsajd zamci crveno-belih, obišao Rajkovića i plasirao loptu u praznu mrežu i zaledio vrelu krv u žilama fudbalera i navijača Crvene zvezde - 2:0.

Veoma čudno drugo poluvreme imalo je adekvatan uvod. Trener Crvene zvezde Miodrag Božović isključen je pre starta nastavka zbog prigovora s kojima je počeo još nakon gola Dražića u nadoknadi prvog dela igre.

Miodrag Božović tokom prvog poluvremena meča OFK Beograd - Crvena zvezda / Izvor: MN Press

To kao da je konačno probudilo crveno-bele fudbalere koji preko Mbođa, već posle dva minuta igre stižu do smanjenja rezultata. Nisu stigli ni da se povrate od šoka, a "romantičari" su ponovo matirani, pošto je Katai asistirao usamljenom Joviću na drugoj stativi, a mladi napadač doneo izjednačenje.

Ni jednu akciju nisu uspeli da kompletiraju "domaći", a Zvezda je vodila. Bivši fudbaler Crvene zvezde Planić je pogrešio u zadnjoj liniji, praktično predao loptu Vijeiri, a zatim ga oborio u kaznenom prostoru. Sudija Jovanović pokazao je na belu tačku, a Planiću put u svlačionicu zbog drugog žutog kartona. Siguran izvođač bio je Vukan Savićević i tako doneo potpuni preokret gostima.

Agonija "romantičara" u drugom poluvremenu nastavljena je povredom golmana Čupića kojeg je u 53. minutu zamenio Čančarević, a ni on nije uspeo da spreči potpuni preokret Zvezde, pa je u 57. minutu Vukan Savićević još jednom pogodio za četvrti gol Crvene zvezde za samo 11 minuta (2:4).

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol u meču sa OFK Beogradom / Izvor: MN Press

Do kraja susreta šokirani domaćin nije uspeo da se oporavi svega što je preživeo u prvih četvrt časa igre u nastavku, što je uspeo da iskorisiti čak i "loš momak" Džošua Parker koji je golovima u 77. minutu i nadoknadi vremena uspeo da kompletira nestvaran preokret svog tima i debakl "romantičara".

JSL, 1. kolo: OFK BEOGRAD - CRVENA ZVEZDA 2:6 (2:0)

Stadion: Obilića na Vračaru.

Sudija: Srđan Jovanović.

Strelci: 1:0 Andrić u 16, 2:0 Dražić u 45+2, 2:1 Mbođ u 47, 2:2 Jović u 50, 2:3 Savićević u 51. iz penala, 2:4 Savićević u 57, 2:5 Parker u 77, 2:6 Parker u 90+3. minutu.

OFK BEOGRAD: Čupić (od 53. Čančarević), Ješić, Savić, Planić, Zlatković, Liščević (od 46. Batinica), Cuckić (od 61. Janković), Jovanović, Antić, Dražić, Andrić. Trener: Vladimir Petrović.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Cvetković, Rendulić, Mbođ, Ibanjez, Kovačević (od 62. Grujić), Savićević, Katai, Gavrić (od 60. Ristić), Vijeira (od 68. Parker), Jović. Trener: Miodrag Božović.