SERIJA A: Podela bodova u Đenovi (VIDEO)

28.10.2015. 23:37 14:38
Citadin Eder / Izvor: Beta/AP
Šampion Italije ponovo poklekao, baš kad je počeo da izlazi iz krize. Roma i dalje čuva vrh, prate je Napoli i Fiorentina.

Samdorija i Empoli odigrali su nerešeno u poslednjem meču desetog kola Serije A. Gosti su meč završili sa desetoricom jer je u 88. minutu Dijuze dobio drugi žuti karton.

Fudbaleri Juventusa nastavili su sa katastrofalnim partijama u novoj sezoni Serije A. "Stara dama" jetaman nanizala pet mečeva bez poraza i stvorila među svojim navijačima uverenje da izlazi iz rezultatske krize, ali su na gostovanuju Sasuolu doživeli novi krah. Sve je rešeno u prvom poluvremenu, prvo je Nikola Sansone magičnim slobodnim udarcem doveo svoj tim u vođstvo u 20. minutu, da bi u 39. Kjelini ostavio prvaka Italije na cedilu, pošto je dobio drugi žuti karton, pa je Juventus u nastavku imao izuzetno težak zadatak da nadoknadi zaostatak, u čemu nije uspeo.

Milan se ponovo mučio, ali zabeležio drugu vezanu pobedu. Čovek odluke u meču sa Kjevom bio je Luka Antoneli koji je u 53. minutu završio lepu akciju Karlosa Bake i malo popravio ravnotežu klupe Siniše Mihajlovića koji je još uvek pod velikim pritiskom zbog slabih partija "rosonera".

Pobedu je zabeležila i Roma protiv Udinezea (3:1), a sve je praktično bilo rešeno posle desetak minuta, golovima Pjanića i Majkona, da bi u 63. Žervinjo potvrdio trijumf "vučice". Francuz Tero uspeo je samo da smanji rezultat i ublaži poraz kluba iz Udina. U vrhu tabele ostaju i Napoli i Fiorentina koji su zabeležili istovetne trijumfe (2:0) protiv Palerma, odnosno Verone.

Kakav tragičan gol je postigao Dušan Basta kao uvod u poraz Lacija, možete da vidite OVDE.