ŠIROM EVROPE: Mihajlovićeva "trojka" u Rimu, Tomovićeva Fiorentina na vrhu, asistencija Tadića! (VIDEO)

01.11.2015. 18:53 14:38
Aruna Kone i Romelu Lukaku slave gol Evertona / Izvor: Beta/AP
U razočaravajućem popodnevu na Apeninima na čak tri meča nije bilo golova. Štutgart beži sa dna. Eibar drži priključak sa vrhom.

Nedeljni dan u fudbalskoj Evropi počeo je kako se poželeti može. Fiorentina je u matineu Serije A pravim "blickrigom" razbio je Frozinone (4:1) u drugoj polovini prvog poluvremena, sa čak četiri gola za 19 minuta. Strelci za "violu" bili su Rebić u 24, Rodrigez u 29, Babakar u 31. minutu sa penala i Suarez dva minuta pre odlaska na odmor, dok je jedini gol za novajliju u ligi postigao Frara tri minuta pre kraja. Ceo meč za ekipu sa "Artemio Frankija" odigrao je srpski reprezentativac Nenad Tomović. Sigurnu pobedu od 3:0 nad Atalantom zabeležila je Bolonja, dok u preostala tri popodnevna meča nije viđen nijedan gol.

Još moćniji nego Fiorentina i Bolonja bio je Everton u Premijer ligi. "Karamele" su demontirale Sanderlend rezultatom 6:2, a sjajnu partiju pružio je Aruna Kone koji je zabeležio het-trik, dok je meč obeležila i prelepa asistencija Romelua Lukakua za jedan od njih.

U derbiju kola u Seriji A, Milan je kao gost ubedljivo savladao Lacio, sa 3:1. "Rosoneri" Siniše Mihajlovića su golovima Bertolaćija, Meksesa i Bake deklasirali Rimljane za koje su igrali Sergej Milinković-Savić (do 70. minuta) i Dušan Basta. Filip Đorđević je sve vreme bio na klupi. Trijumf na "Olimpiku" u velikoj meri je pomogao Mihajloviću o čijoj se smeni već izvesno vreme priča. Milan je ovom pobedom na tabeli prestigao Lacio.

OVDE pročitajte više o zanimljivom detalju vezanom za bivšeg selektora Srbije

Sautempton je na svom "Sent Meriju" nadigrao Bornmut rezultatom 2:0, a sve je bilo rešeno posle prvih 45 minuta. Stiven Dejvis je doveo "svece" u vođstvo u 31. minutu, da bi pet minuta kasnije Gracijano Pele pogodio posle prelepog centaršuta Dušana Tadića (taj momenat možete videti OVDE).

Štutgart je u Bundesligi savladao Darmštad rezultatom 2:0 i tako počeo da beži iz opasne zone. Bio je to drugi trijumf "švaba" u poslednja tri meča, pa se sada nalaze na 14. mestu. Hanover je za samo osam minuta preokrenuo rezultat na gostovanju Hamburgeru i slavio za treću pobedu u četiri poslednja meča, čime su "crveni" neutralisali očajan start sezone (pet poraza u prvih sedam kola). Gregorič je doveo domaćina u prednost već u 6. minutu, da bi u 59. japanski internacionalac Kjotake poravnao rezultat, a sedam minuta kasnije pobedu gostima doneo Sane.

Sa odličnim partijama nastavio je Eibar u španskoj Primeri. Baskijci su u prethodnom kolu prekinuli odličnu seriju uspeha, da bi već u sledećoj rundi na svom terenu savladali Rajo Valjekano, iako je jedini gol delo gostujućeg fudbalera Dijega Ljorentea koji je nespretno reagovao u 21. minutu u pokušaju da izbaci loptu ispred protivničkog napadača. Eibar posle deset odigranih kola drži šesto mesto na tabeli, dok je tim iz predgrađa Madrida sve bliži zoni ispadanja.

Kao i Milan, sa 3:1 u gostima je slavio Atletik Bilbao. Naredni rival Partizana u Ligi Evrope (četvrtak, 21:05) pobedio je Betis, u Sevilji, a dvostruki strelac bio je Injaki Vilijams (golove pogledajte OVDE).