ŠIROM EVROPE: Kačar opet spasio Hamburg, u "pet do 12"

08.05.2015. 22:48
Fudbaler Hamburga Gojko Kačar / Izvor: Profimedia
Bivši reprezentativac Srbije golom u poslednjim trenucima doneo vredan bod Hamburgu.

Gojko Kačar je junak Hamburga. Nekadašnji reprezentativac Srbije postigao je gol u 90. minutu i tako postavio konačnih 1:1 u duelu 32. kola Bundeslige, protiv Frajburga. Poveli su gosti golom Admira Mehmedija u 25. minutu, ali je onda Kačar pogodio mrežu gostiju. Posle kornera, ekipa Frajburga se u orv mah odbranila, ali je Srbin skočio i glavom savladao protivničkog golmana. Kačar je i u prošlom kolu bio strelac, kada je doneo pobedu protiv Majnca. Na terenu su bili i Slobodan Rajković, u dresu Hamburga, kao i Stefan Mitrović koji je odigrao svih 90 minuta za Frajburg.

Nakon ovog meča, Hamburg se nalazi na 14. mestu, sa 32 boda. Frajburg je na 15. poziciji, prvoj iznad zone ispadanja. U svakom slučaju, u nastavku šampionata predstoji im borba za opstanak.

U premijernom meču 36. kola Primere Espanjol je kao gost pobedio Eibar sa 2:0. Ekipa iz Barselone je nakon ovog trijumfa ostao na sredini tabele, na desetom mestu. Eibar je međutim na 17. mestu, prvom "iznad crte". Srpski napadač iz Eibara Dejan Lekić je na terenu bio od 30. minuta, kada je zamenio saigrača Borhu, zbog povrede.