PRIMERA: Barsa bolja od šampiona, Tores se vratio posle sedam godina (VIDEO)

11.01.2015. 17:39 14:38
Lionel Mesi i Nejmar slave gol u meču 18. kola Primere između Barselone i Atletiko Madrida / Izvor: Tanjug
Katalonci slavili zasluženu pobedu nad Atletikom u derbi meču španskog fudbalskog šampionata.

Fudbaleri Barselone savladali su Atletiko Madrid rezultatom 3:1 (2:0) u derbi susretu 18. kola španske Primere.

Katalonci su na "Kamp Nou" stigli do tri boda zahvaljujući mnogo boljoj igri u prvih 45 minuta u kojoj su sekli kapital od dva gola. Domaćin je poveo već u 12. minutu posle dobrog prodora Mesija i nespretne reakcije Suareza, što se ispostavilo kao dobar epilog, pošto je lopta stigla do Nejmara koji je doveo Barsu u vođstvo.

I za drugi gol najzaslužniji je bio Lionel Mesi. Sjajni Argentinac za kojeg se spekuliše da bi u ovom prelaznom roku mogao da napusti "Nou Kamp", odlično je prošao kroz sredinu a zatim lepo uposlio Luisa Suareza koji je rutinski zatresao mrežu Moje.

Ipak, u drugom delu igre gosti su zaigrali mnogo odlučnije i na siteku jednog časa igre stigli do smanjenja rezultata. Mesi je neoprezno startovao u svom šesnaestercu, Gamez lako pao, a Maljenko dosudio najstrožu kaznu. Siguran izvođeč bio je Mario Mandžukić.

Šampion Španije se u vrlo nervoznoj igri u nastavku nije snašao, a domaćin je u završnici stigao do pogotka koji je definitivno odlučio pobednika, a strelac je bio Lionel Mesi, posle odlične reakcije Rakitića.

U redovima Atletika u poslednjih dvadesetak minuta zaigrao je i povratnik Fernando Tores, koji je prvi put posle više od sedam i po godina i odlaska u Liverpul zaigrao za "jorgandžije". Ipak, ni on nije uspeo da pomogne Madriđanima da izbegnu četvrti poraz u šampionatu, pa je sada Barselona usamljena na drugoj poziciji na tabeli, sa tri boda više od Atletika i jednim manje (uz meč manje) od Reala.

Ekipa Sevilje je do pobede u malom andaluzijskom derbiju sa Almerijom stigla za samo šest minuta, na izmaku jednog časa igre. Prvo je Ibora u 58. minutu "otvorio" domaćina, da bi prednost duplirao Koke u 63. i postavio konačan rezultat. Ovom pobedom Sevilja je izbila na četvrtu poziciju na tabeli, pretekavši Valensiju od koje sada ima bod više i meč manje.

Veliko iznenađenje je napravio poslednjeplasirani Elče koji je sa 2:1 pobedio u Bilbau. Gosti su od početka pokazali da su došli po bodove. Golovima Rodrigeza i Fajra Elče je poveo 2:0, a Atletik je do kraja samo ublažio poraz preko San Hozea.

Granada i Real Sosijedad remizirali su rezultatom 1:1. Gosti su poveli golom Vele u 36. minutu, ali je domaći sastav do jednog boda stigao desetak minuta pre kraja kada je Riko bio precizan sa bele tačke.

U poslednjem meču 18. kola u ponedeljak se sastaju Rajo Valjekano i Kordoba.