SP: Belgijanci preokretom do pobede

17.06.2014. 19:51 14:44
Belgija-Alžir / Izvor: Tanjug
Golovima Felainija i Mertensa koji su ovaj susret počeli na klupi, „crveni đavoli“ stižu do pobede na svojoj premijeri u Brazilu.

Bez obzira na bledu partiju prikazanu na svojoj premijeri, reprezentacija Belgije uspela je da opravda ulogu favorita u duelu sa Alžirom (2:1). Ruku na srce, Belgijanci su do pobede morali težim putem s obzirom na to da su Alžirci poveli u 24. minutu kada je najstrožu kaznu rutinski realizovao Feguli.

Do kraja prvog poluvremena, Belgija nije mogla da se oporavi od šokantnog vođstva protivnika, ali je u nastavku susreta selektor „crvenih đavola“ promešao karte i kako se ispostavilo napravilo idealnu kombinaciju. Na teren je poslao Felainija i Mertensa, koji su ukazano poverenje opravdali na najbolji mogući način golovima.

Prvo je za izjednačenja Felaini nadskočio odbranu Alžira i glavom loptu poslao u mrežu, a samo nekoliko minuta kasnije posle kontre i asistencija Azara tačku na rezultat i pobedu Belgije stavio je Mertens.

Tekstualni prenos meča mogli ste da pratite uživo na Srbija Danas.

Belgija: Kurtoa, Aldervireld, Kompani, Van Bujten, Vertongen, Vitsel, Dembele (Felaini), De Brujne, Azar, Čadli (Mertens), Lukaku (Origi).
Alžir: Mbolhi, Haliče, Bugera, Međani (Gilas), Gulam, Bentaleb, Mostefa, Taider, Mahrez (Lahen), Soudani (slimani), Feguli.

Do kraja susreta, Belgijanci su potpuno kontrolisali igru, imali loptu u nogama, pretili ali do isteka 90. minuta na semaforu je stajalo 2:1.

84. minut - Felaini je mogao do novog pogotka, ali je njegov pokušaj glavom sa svega pet metara osujetio čuvar mreže Alžira.

79. minut - Jedna greška igrača Alžira bila je dovoljna, Belgijancima da stvore kontru, a posle dodavanja Azara, Mertens je zatresao mrežu.

70. minut - 1:1 GOOLL - De Brujne je centrirao i odličnom loptom pronašao Felainija koji je glavom poslao loptu u mrežu.

67. minut - Posle solo prodora Oriđi je zapretio ali je golman Alžira bio na visini zadatka.

Oriđi postao je najmlađi reprezentativac Belgije koji je igrao na Svetskom prvenstvu (19 godina, 59 dana).

Gotovo od početka susreta, bez obzira na to što je u susret ušla sa epitetom favorita, Belgija potpuno bezidejna i bezopasna po gol Alžira.

U drugom delu susreta svi igrači Alžira veći deo igre proveli su na svojoj polovini, a svoju šansu tražili su iz kontri i prekida.

49. minut - Mertens je izveo korner, golman Alžira nije najbolje odreagovao, ali niko od njegovih saigrača nije uspeo da zahvati loptu i zapreti.

Belgija-Alžir / Izvor: Beta/AP

Posle prvih 45. minuta Belgija nije uspela ozbiljnije da zapreti, dok je sa druge strane Alžir u prvom organizovanom napadu iznudio penal i stigao do vođstva.

44. minut - Azar je lepo prošao po strani, prosledio loptu do Čadlia koji je šutirao pravo u golmana Alžira.

35. minut - Vitsel je pokušao ali je Mbolhi izbacio loptu u korner iz koga Belgijanci nisu bili opasni.

24. minut - 0:1 GOOLL - Posle starta Vertongena sudija pokazuje na belu tačku, sa koje je neumoljiv bio Feguli.

Reprezentacija Alzira / Izvor: Beta/AP

22. minut - U ovom periodu igre više se igra na polovini Alžira, ali reprezentativci Belgije ne uspevaju ozbiljnije da zaprete.

Do sada Tibo Kurtoa 17 puta bio je na golu Belgije – još nema poraz, a deset puta nije primio ni gol.

U prvih desetak minuta borba se vodi na sredini terena, bez pravih šansi na obe strane.

Neposredno pred početak susreta jedan od navijača Alžila ušao je na teren, ali je brzom reakcijom obezbeđenja brzo izveden van igrališta.

Navijač Alžir / Izvor: Beta/AP