SPORT IZ MINUTA U MINUT: Inter bolji od Reala, Vidić iznudio i pogodio penal

27.07.2014. 10:34 17:52
Duel Intera i Reala na Internacionalnom kupu šampiona u Berkliju / Izvor: Tanjug
Srpski veslači drugi na SP za mlađe seniore. *Abiati veruje u Balotelija. *Falkao uskoro na terenu.*Gvardiola ostaje do kraja mandata, tvrdi Rumenige. *Inter bolji od Reala, Mančester od Rome na Internacionalnom kupu šampiona.

17:54 - Juniori ubedljivi protiv Estonije

Srpski rukometaši pobedili su Estoniju u trećem kolu B grupe Evropskog juniorskog prvenstva u Austriji 36:20 (15:8). Na taj način su gotovo sigurno obezbedili plasman u narednu fazu takmičenja. Za to im je potrebno da večeras Danska ne izgubi od Švajcarske, ili da bude poražena sa manje od 14 golova razlike. U narednu fazu će se plasirati po dve ekipe iz svake grupe, a B grupa se ukršta sa A grupom u kojoj su Španija, Francuska, Norveška i Makedonija.

17:34 - Pivač i Mačković treći na svetu

Srpski dvojac bez kormilara Viktor Pivač i Martin Mačković osvojili su bronzanu medalju u Varezeu na Svetskom prvenstvu za seniore do 23 godine. Srpski veslači, koji su najmlađi na šampionatu, završili su trku sa vremenom 6:33.91 minuta. Zlatna medalja pripala je Italijanima Lodu i Vičinu (6:28.48), dok su drugo mesto zauzeli Australijanci Hargrivs i Vetli (6:32.07).

- Iako smo u Vareze stigli s ogromnim samopouzdanjem, tek posle kvalifikacione trke shvatili smo da imamo štofa za medalju. Čamac je išao fenomenlano i bili smo uz rame sa glavnim konkurentima za zlato - Italijanima. Sjajna startna trka kao da nas je malo uljuljkala, u polufinale smo izgleda ušli malo opušteno, ali smo ispunili glavni cilj. To nas je dodatno mobilisalo za finale, jer smo znali da ne možemo da očekujemo medalju ako dodatno ne podignemo nivo veslanja - rekao je Mačković za sajt Veslačkog saveza Srbije.

Viktor Pivač i Martin Mačković na pobedničkom postolju na SP za mlađe seniore u Varezeu 2014. / Izvor: Foto: Veslački savez Srbije

17:22 - Lajović poražen u finalu dubla

Srpski teniser Dušan Lajović i Hrvat Franko Skugor nisu uspeli da osvoje titulu u konkurenciji dublova na ATP turniru u Umagu pošto su u finalu poražen od češkog para František Čermak/Lukaš Rosol sa 6:4, 7:6 (7:5). Lajović je prethodno na turniru u hrvatskom gradu završio učešće u singlu već na startu takmičenja porazom od Rusa Tejmuraza Gabašvilija. Turnir u Umagu igra se za ukupan nagradni fond 485.760 evra.

Dušan Lajović / Izvor: Profimedia

15:51 – Anduharu titula u Gštadu

Španski teniser Pablo Anduhar osvojio je ATP turnir u Gštadu, pošto je u finalu pobedio Argentinca Huana Monaka sa 6:3, 7:5. Anduhar je prethodno dva puta osvajao turnir u Kazablanci, 2011. i 2012. godine.

Turnir u švajcarskom gradu igrao se za ukupan nagradni fond od 485.760 evra.

15:35 - ABIATI: Baloteli može da bude novi Ibrahimović

Golman Milana, Kristijan Abijati, veruje da problematični Mario Baloteli može da bude napadač broj jedan sličan kao Zlatan Ibrahimović.

- On će se u tim vratiti pun entuzijazma posle Svetskog prvenstva. Da li on može da bude novi Ibrahimović? Može, samo ukoliko shvati da na svakom treningu mora da da svoj maksimum. Siguran sam da će uz trenera Inzagija to i uspeti – rekao je Abijati.

14:47 - Falkao se oporavio od povrede

Fudbaler Monaka, Radamel Falkao oporavio se od povrede kolena i već za pet dana bi mogao da odigra prvi meč posle šest meseci pauze.

- Falkao je u završnoj fazi oporavka. Za oko nedelju dana biće potpuno fit i spreman za utakmice. Verujem da će igrati na Emirejts kupu u Engleskoj - rekao je trener Monaka Leonardo Žardim na konferenciji za medije.

Radamel Falkao / Izvor: Profimedia

11:26 - Rumenige: Gvardiola do kraja mandata

Predsednik Bajerna Karl Hajnc Rumenige rekao je da se minhenski klub neće odreći trenera Pepa Gvardiole pre završetka ugovora, pošto imaju puno poverenje u njegove kvalitete.

- Gvardiola neće dobiti otkaz u klubu, makar ne do kraja njegovog ugovora. Saradnja je potpisana do 2016. godine i mogu da garantujem da će do tada sigurno biti naš trener - rekao je Rumenige u intervjuu nemačkom "Velt am Zontagu".

Španski stručnjak je nedavno izjavio da postoji mogućost da dobije otkaz u slučaju neuspeha u narednoj sezoni. Gvardiola je prošle sezone sa Bajernom osvojio titulu Bundeslige i nacionalni kup, ali je često bio kritikovan od strane medija i nekadašnjih igrača bavarskog kluba zbog stila igre.

Pep Gvardiola / Izvor: Profimedia

09:34 - Inter bolji od Reala

Boljim izvođenjem jedanaesteraca milanski Inter je na Internacionalnom kupu šampiona u Berkeleju (Kalifornija) savladao Real iz Madrida rezultatom 4:3.

U regularnom delu susreta rezultat je bio 1:1. Bejl je doveo Madriđane u vođstvo u 10. minutu, a izjednačio je Ikardi u 68. iz jedanaesterca. Penal za Milaneze "iznudio" je srpski internacionalac Nemanja Vidić koga je nepropisno u šesnaestercu zaustavio Ruben Sobrinjo.

Vidić je bio siguran izvođač jedanaesterca u penal seriji, a pored njega golove za Inter postigli su još Žuan i Ikardi. Nagatomo i M'Vila su bili neprecizni. Na suprotnoj strani strelci su bili Lukas i Naćo, dok su Isko, Iljaramendi i Maskarela propustili svoje prilike da sa penala savladaju protivničkog golmana.

09:19 - Mančester savladao Romu, Pjanić pogodio sa pola terena

Fudbaleri Mančester junajteda ostvarili su drugu pobedu na severnoameričkoj turneji pošto su u Denveru, u prvoj utakmici Internacionalnog kupa šampiona savladali Romu rezultatom 3:2 (3:0).

Predvođen Vejnom Runijem Mančester junajted je do poluvremena stekao prednost od 3:0. Runi je bio strelac dva pogotka, a za treći asitirao je Huanu Mati.

Do 36. minuta na terenu se gotovo ništa nije dešavalo. Onda je Runi sa 20-tak metara fenomenalnim udarcem doveo Mančester junajted u vođstvo. Samo dva minuta kasnije Runi je asitirao Mati za 2:0, da bi u poslednjim trenucima prvog dela susreta materijalizovao jedanaesterac, opravdano dosuđen posle prekršaja nad Danijem Velbekom.

Roma je u nastavku meča popravila utisak, a remek delo Miralema Pjanića svakako je obeležilo meč. Bosanskohercegovački reprezentativac je sa 60 metara lobovao golmana Mančestera Ben Ejmosa za smanjenje rezultata, da bi konačan rezultat susreta postavio Frančesko Toti u 89. minutu iz jedanaesterca.

Vejn Runi pogađa penal u meču između Mančestera i Rome na Internacionalnom kupu šampiona u Denveru / Izvor: Tanjug