Šta su doručkovali njegovi protivnici, Đoković jedva izbacio Kukuškina!

09.10.2014. 12:38 08:24
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP
Srpski teniser će u narednom kolu igrati protiv Španca Davida Ferera.

Srpski teniser Novak Đoković savladao je posle ogromne borbe izazivača iz Kazahstana, Mihaila Kukuškina, sa 6:3, 4:6, 6:4, posle dva sata i sedam minuta igre. Naredni protivnik srpskog tenisera biće Španac David Ferer, koji je u tri seta eliminisao Britanca Endija Mareja.

Posle relativno lako dobijenog prvog seta, situacija se potpuno preokrenula, a 26-godišnji Kukuškin, preuzeo je potpunu kontrolu nad mečom. Sevali su forhendi, bekhendi, a Novak nije imao nikakav odgovor za protivnikov arsenal udaraca. Publika je u transu posmatrala svaki Mihailov potez, a srpskom teniseru je samo lio znoj sa čela, zbog situacije u kojoj se nalazio u tom trenutku. Ipak, Noletovo tajno oružje, koje ga razdvaja od "običnih smrtnika" u teniskom svetu, a to je psihološka stabilnost, još jednom je zablistala u trećem odlučujućem setu. Prvu meč loptu iskoristio je naš teniser i sa velikim olakšanjem podigao ruke u vazduh. David Ferer će mu biti daleko "jači" protivnik u četvrtfinalu, a biće to njihov 18. međusobni susret.

Tekstualni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

3. set - 6:4.

Pored dve brejk prilike i tri izjednačenja na servis Kukuškina, Đoković nije uspeo da osvoji prvi gem u finalnom setu. Kukuškin je "malo" popustio u petom gemu, što je Novak iskoristio i došao do prednosti od 3:2. Imao je Đoković tri brejk prilike u sedmom gemu, ali sa dva sjajna forhenda, a potom i servisa, Kazahstanac preokrenuo i devetim as udarcem na meču smanjio na 4:3.

Iskoristio je srpski teniser prvu meč loptu i tako savladao odličnog Kukuškina posle nešto više od dva časa igre.

2. set - 4:6.

Kazahstanac odlično počinje drugi set, posle dva vinera i dva precizna servisa vodi sa 1:0. Kukuškin je u narednom gemu jakim forhend udarcima pritiskao Đokovića, koji nije uspeo da se odbrani. Tek u četvrtom gemu, Novak se upisuje na semafor i smanjuje na 3:1.

Šestim as udarcem, srpski teniser smanjuje prednost protivnika na 4:2. Imao je Kukuškin u osmom gemu na Novakov servis set loptu, ali je prvi teniser sveta dobrim servisima ipak došao do 5:3. Sevnuo je Noletov prepoznatljiv bekhend, koji mu je ovog puta doneo brejk i povratak u drugi set, 5:4. Međutim, Đoković nije mogao da pronađe rešenje za protivnikov ubitačan forhend, pa će igrati treći set.

1. set - 6:3.

Veoma siguran start Srbina, bez izgubljenog poena Novak stiže do početnog gema. Kukuškin uzvraća istom merom, 1:1. U narednom gemu, 85. teniser sveta stigao je do brejk prilike, ali je Đoković sa tri dobra servisa osvojio drugi "poen" na meču.

Igra se fantastičan tenis u Šangaju, ali i dalje bez brejka 4:3. U osmom gemu, Đoković koristi prvu brejk šansu na susretu i dolazi do 5:3. Prelepim drop-šotom , srpski teniser osvaja prvi set posle 30 minuta igre, 6:3.