SP: Seferović u 93. minutu za pobedu Švajcarske!

15.06.2014. 17:48 14:45
Haris Seferović / Izvor: Beta/AP
Četa Otmara Hicfelda preokrenula je rezultat i trijumfovala u poslednjim sekundama meča.

Prvi meč Grupe E na stadionu „Mane Garinča“ u glavnom gradu Brazila, završen je pobedom Švajcarske nad Ekvadorom rezultatom 2:1. Bolju igru izabranika Reinalda Ruede, u prvom periodu krunisao je Ener Valensija, pogotkom u 22. minutu, posle centaršuta prezimenjaka iz Mančester junajteda, Antonija Valensije.

Fudbaler Pačuke najbolje se snašao u šesnaestercu gostiju i glavom postigao pogodak za vođstvo svoje ekipe. Preokret je nagovestio Mehmedi na samom startu drugog perioda igre, pošto je u 48. minutu izjednačio na 1:1. Veliku radost Švajcarcima doneo je Seferović u trećem minutu nadoknade, kada je zatresao mrežu Domingeza i postavio konačnih 2:1 za četu Otmara Hicfelda.

Tekstualni prenos utakmice mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

90+3: GOOOLLL - 2:1, Ekvador je prvo propustio sjanu šansu, a zatim je Rodriges svojom drugom asistencijom na meču uposlio usamljenog Harisa Seferovića, koji je doneo veliku pobedu svojoj ekipi.

90. minut: Sudija je produžio utakmicu za tri minuta.

Stadion: Nacional "Mane Garinča" u Braziliji.

Gledalaca: 68.351

Sudija: Ravšan Irmatov (Uzbekistan).

Strelci: 0:1 E. Valensija (22), 1:1 Mehmedi (48), 2:1 Seferović (90+3).

Žuti kartoni: Đuru (Švajcarska), Paredes (Ekvador).

Švajcarska: Benaljo, Lihtštajner, Von Bergen, Đuru, Rodrigez, Inler, Behrami, Štoker (Mehmedi), Džaka, Šaćiri, Drmić (Seferović). Trener: Otmar Hicfeld.

Ekvador: Domingez, Paredes, Guagua, Erazo, Ajovi, Noboa, Gruezo, A. Valensija, Montero (Rohas), E. Valensija, Kaisedo (Arojo). Trener: Reinaldo Rueda.

85. minut: Veliki problem za golmana Benalja nakon slobodnog udarca Aroja sa 30-ak metara, jer je lopta pogodila Džaku u živom zidu. Rezultat je ostao nepromenjen.

83. minut: Đuru je napravio oštar prekršaj, a sudija Irmatov mu je pokazao žuti karton.

81. minut: Opasnost pred golom Ekvadora, slobodan udarac izveo je Šaćiri, ali je lopta pogodila živi zid.

76. minut: Seferović ulazi umesto Drmića, Montera menja Rohas.

74. minut: Nije prošlo ni 60 sekundi, Ekvador je imao sjajnu šansu, ali je sa gol linije loptu izbacio fudbaler Švajcarske.

73. minut: Kontranapad Švajcarske, Šaćiri pogađa spolji deo mreže, posle upućenog udarca ka golu Domingeza.

70. minut: Kaisedo izlazi iz igre a na teren je ušao Arojo.

69. minut: Drmić je postigao pogodak ali je pomoćni sudija podigao ofsajd zastavicu.

53. minut: Prvi žuti karton na utakmici, Paredes a srušio Mehmedija i tako prekinuo kontru Švajcaraca.

48. minut: GOOOLLL, 1:1. Ofanzivno su krenuli Švajcarci na startu drugog poluvremena, a Mehmedi je ušao umesto Štokera i u prvom kontatku sa loptom poravnao rezultat.

45. minut: Jedan minut nadoknade u prvom poluvremenu, Ajovi je uputio veoma neprecizan udarac ka golu Benalja, sudija je odmah zatim svirao kraj prvog dela igre.

44. minut: Kaisedo se spetljao u šesnaestercu Švajcarske i tako propustio lepu priliku za svoj tim.

36. minut: Pokušaj iz daljine Gokana Inlera ali je Domingez još jednom uspešno reagovao.

35. minut: Sumnjiva situacija pred golom Ekvadora, švajcarski fudbaleri su tražili penal, ali je sudija Irmatov odmahnuo rukom.

34. minut: Valdon Behrami je probao glavom, ali je Domingez uz malo problema, sačuvao svoj gol.

22. minut: GOOOLLL - 0:1, posle slobodnog udarca iskosa sa leve strane, Ener Valensija se najbolje snašao i glavom poslao loptu iza Benalja, koji je mogao mnogo bolje da reaguje kod ovog centaršuta.

Ener Valensija / Izvor: Beta/AP

18. minut: Uzbuđenje pred golom Švajcarske, ipak Benaljo boksuje daleko od svog šesnaesterca.

16. minut: Džerdan Šaćiri je pokušao da ugrozi Domingeza sa distance, ali je golman Ekvadora sigurno intervenisao.

4. minut: Inicijativa fudbalera Ekvadora na startu meča, ali bez izglednih prilika.

1. minut: Sudija Irmatov je dao znak za početak susreta.