Prvi poraz Srbije, povreda Teodosića

05.08.2014. 22:24 10:15
Miloš Teodosić / Izvor: MN Press
Plejmejker "orlova" iskrenuo skočni zglob u finišu meča sa Italijom, koji su „azuri“ dobili rezultatom 80:71.

Košarkaška reprzeentacija Srbije doživela je prvi neuspeh u pripremnom periodu. „Orlovi“ su poraženi od Italije rezultatom 80:71 (22:11, 15:24, 12:17, 31:19) u trećem kolu turnira u Trstu i zauzeli drugo mesto u konkurenciji domaćina, Kanade i Bosne i Hercegovine. Više od poraza brinula je povreda Miloša Teodosića koji je tri minuta pre kraja nezgodno stao, iskrenuo zglob i „na jednoj nozi“ napustio teren. Prema prvim procenama, povreda, srećom, nije ozbiljnije prirode.

Izabranici Aleksandra Đorđevića igrali su na mahove. Posle loše prve četvrtine, „orlovi“ su prvenstveno zahvaljujući tandemu Miloš Teodosić-Miroslav Raduljica preuzeli vođstvo, koje su  ispustili u poslednjoj deonici. Neuspehu Srbije kumovale su i sudije koje su „domaćinski“ pogurale „azure“. U trenucima kada se lomio meč nezadrživ je bio Alesandro Đentile, pa je Italija uspela da bez poraza osvoji turnir u Trstu.

Košarkaši Srbije neočekivano loše su započeli duel u Trstu. Italijani su lako stekli vođstvo 22:9, ali onda su se razigrali Teodosić, Raduljica i Micov, pa je naša selekcija izgledala mnogo ozbiljnije na terenu nego u uvodnoj deonici.

„Orlovi“ su imali i pet poena viška u trećoj četvrtini, ali je početkom poslednje deonice usledio novi, težak pad. Italija je napravila ključnu seriju 14:2 i odlepila se na 63:54. Nervozni izabranici Aleksandra Đorđevića, kojima su sudije dizale tenziju (tehnička greška Raduljice), nisu uspeli da pronađu rešenje za Alesandra Đentilea, a po prinudnom izlazku iz igre Teodosića, nije ni bilo vremena da se preokrene rezultat.

Alesandro Đentile bio je najbolji kod „azura“ sa 20 poena i četiri asistencije. U selekciji Srbije istakli su se Vladimir Micov sa 14, Miroslav Raduljica sa 11 i Miloš Teodosić sa osam poena, plus sedam asistencija.

ITALIJA: A. Đentile 20, Kuzin 5, Datome 17, Ćinćarini 8, Aradori 7, Vitali 6, Poeta, Ćervi, Magro 3, S. Đentile 12, Paskolo, Moraskini, Vitali, Dela Vale, Polonara 3.

SRBIJA: Teodosić 8 (7 as), Bogdanović 2, Bjelica 4 (7 sk, 4 as), Kalinić 7, Raduljica 11, Micov 14, Marković 4, Katić 6, Štimac 8, Simonović, Mitrović, Birčević 7 (6 sk), Jović.