VIMBLDON: Korne izbacila Serenu!

28.06.2014. 22:12
Serena Vilijams / Izvor: Beta/AP
Prva teniserka sveta poražena je u trećem kolu "Ol Ingland kluba".

Prva teniserka sveta, Amerikanka Serena Vilijams završila je učešće na Vimbldonu, pošto je u trećem kolu izgubila od Francuskinje Alis Korne sa 2:1 (1:6, 6:3, 6:4) posle 126 minuta igre.

Vilijams je odlično odigrala prvi set u kojem je protivnici prepustila samo jedan gem i dobila taj deo igre za 30 minuta, ali je u naredna dva seta Korne bila bolja. Francuskinja je u drugom setu povela sa 5:0, a do kraja tog dela igre Amerikanka je uspela samo da smanji rezultat, ne i da ga preokrene.

Alis Korne / Izvor: Beta/AP

U trećem setu se vodila velika borba, naročito u prvom gemu u kojem je Vilijams uspela da spasi čak četiri brejk lopte. Francuskinja je u petom i sedmom gemu oduzela servis Sereni za vođstvo od 5:3. Vilijams je uspela da "vrati" jedan brejk, ali ne i da produži meč, pošto je Korne u desetom gemu sigurno servirala i iskoristila prvu meč loptu.