WTA MADRID: Drama presela Ani!

06.05.2015. 20:02
Ana Ivanović / Izvor: Beta/AP
Srpkinja poražena u trećem kolu posle velike borbe.

Karla Suarez Navaro bila je neprelazna prepreka za Anu Ivanović u trećem kolu turnira u Madridu. Domaća teniserka savladala je Srpkinju rezultatom 7:5, 1:6, 6:4 posle 125 minuta borbe.

Najbolja teniserka naše zemlje tri puta je imala brejk minusa u prvom setu, tako da je deseta favoritkinja turnira posle velike borbe rešila ovaj deo igre u svoju korist rezultatom 7:5. Ivanovićeva je u drugom setu bila dominantna i prepustila Špankinji samo gem, da bi u trećem setu Suarez-Navaro u novoj seriji brejkova ponovo bila uspešnija.

Ana je gubila sa 2:0, 3:1 i 5:2, ali je brejkom bez izgubljenog poena Srpkinja ostala u meču i smanjila na 5:4. Međutim, kada je trebalo da izjednači, Ani je ponovo zadrhtala ruka i završila je takmičenje u prestonici Španije.

Bio je ovo prvi poraz Ivanovićeve u tri duela protiv Suarez-Navaro, koja će u četvrtfinalu odmeriti snage sa Serenom Vilijams.