WTA MONTREAL: Jankovićeva posle maratona u trećoj rundi

07.08.2014. 01:23
Jelena Janković slavi osvajanje poena u meču drugog kola WTA turnira u Montrealu protiv Sloun Stivens / Izvor: Tanjug
Sedma nositeljka u ženskom delu žreba Rodžers kupa do pobede je stigla posle velikog preokreta i gotovo 200 minuta igre.

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u treće kolo WTA turnira u Montrealu pošto je u drugoj rundi bila bolja od američke teniserke Sloun Stivens rezultatom 2:1 (6:7, 6:4, 7:6).

Sedma nositeljka u ženskom delu žreba Rodžers kupa do pobede je stigla posle velikog preokreta i gotovo 200 minuta igre. Jankovićeva je u ovom meču pokazala veliku mentalnu snagu, pošto je uspela da, uprkos neiskorišćenoj set lopti pri rezultatu 5:4 u prvom setu koji je potom izgubila u uzbudljivom taj-brejku (9:7), smogne snage i vrati se u igru u nastavku.

Jankovićeva je iskoristila tek petu brejk loptu u meču, u petom gemu drugog seta, i tako stigla do vođstva od 3:2, odnosno brejka koji je čuvala do kraja tog dela igre, pa je o pobedniku meča odlučivao treći set.

U odlučujućem setu tek je viđena prava drama. Najboljeplasirana srpska teniserka imala je dva puta prednost brejka, ali ju je u oba navrata ispuštala, pri rezultatu 3:2, odnosno 4:3, pa je konačnog pobednika odlučio 13. gem. U njemu je nešto pribranija bila Jankovićeva, stigla do mini brejka pri rezultatu 4:4, a potom sa dva sigurna servisa stigla do trijumfa i plasmana u osminu finala.

Jelena Janković će se u meču za plasman među osam najboljih teniserki na Otvorenom prvenstvu Kanade sastati sa pobednicom meča Ana Ivanović - Koko Vandevege koji je na programu posle 2 časa ujutro, u noći između srede i četvrtka po centralnoevropskom vremenu.