WTA Rim: Jelena propuštala šanse i ostala bez finala

17.05.2014. 14:16
Srpska teniserka Jelena Janković / Izvor: Beta/AP
Sara Erani bolja od Srpkinje u dva seta, 6:3, 7.5.

Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale WTA turnira u Rimu. Najbolja srpska teniserka poražena je od Italijanke Sare Erani sa 2:0, po setovima 6:3, 7:5. Jelena je imala prednost u oba seta, a u drugom delu igre ispustila je vođstvo od 4:1.

Srpkinja je odlično započela meč, u trećem gemu oduzela servis Eranijevoj, ali je odmah prokockala prednost. Domaća teniserka je načinila još jedan brejk u šestom gemu i dobila prvi set.

Drugi set bio je kopija mnogih Jeleninih poraza. Vodila je Jankovićeva sa 4:1 uz brejk prednosti, dozvolila Eranijevoj da preokrene na 5:4. Kada se činilo da je meč gotov Jelena je zablistala na servis Italijanke i stala. Lako je izgubila gem na svoj početni udarac i tu je bio kraj. Erani je slavila sa 6:3, 7:5 posle sata i 50 minuta igre.

Deseta „kosturašica“ u duelu za titulu boriće se protiv bolje iz meča Ana Ivanović – Serena Vilijams. Sa druge strane, Jankovićeva je propustila šansu da osvoji treću titulu na turniru u prestonici Italije.