Zvezda saznala ime protivnika u finalu ABA lige!

22.04.2015. 20:19
Omar Kuk u odlučujućem meču polufinala plej-ofa ABA lige Budućnost - Cedevita / Izvor: Foto: abaliga.com/Budućnost VOLI
U odlučujućem petom meču polufinalne serije plej-ofa regionalnog takmičenja, pred blizu 4.500 gledalaca u dvorani "Morača", plasman u finale i učešće u Evroligi u narednoj sezoni obezbedili su košarkaši Cedevite.

Košarkaši Cedevite biće protivnici Crvene zvezde u finalu plej-ofa ABA lige. Zagrepčani su u odlučujućem petom meču polufinalne serije savladali ekipu Budućnosti rezultatom 70:66 (15:14, 24:19, 14:17, 17:16).

Cedevita je ovom pobedom napravila pravi podvig pošto je u finalnoj seriji gubila rezultatom 2-0, ali je posle dva trijumfa u Zagrebu, uspela da slavi i u "majstorici" u dvorani "Morača" i tako ponovila rezultat iz 2012. godine (poraz od Makabija), kao i prošle sezone kada je takođe igrala u finalu tadašnjeg fajnal-fora u Beogradu i poražena od Cibone u "Kombank areni". Verovatno bitnije od same borbe za titulu, koliko god paradkosalno zvučalo, je činjenica da će, kao i u ovoj sezoni, Zagrepčani i naredne igrati u Evroligi.

Cedevita je bolje počela odlučujući meč serije i povela 11:5 u četvrtom minutu, međutim, domaći su se brzo trgli i serijom 9-2 prešli u vođstvo krajem osmog minuta (14:13). Rejnolds je bio najraspoloženiji u domaćem timu, sa osam poena koliko je na drugoj strani imao Bilan koji je bio nepogrešiv u prvih deset minuta. U nastavku se razigrao Vladimir Dašić kod domaćina i doneo domaćinu četiri poena prednosti (26:22), ali su gosti iz Zagreba sa dve trojke Tomasa i poenima Bilana i Zganeca napravili seriju 10-0, a onda brzo stigli i do maksimalnih osam poena prednosti (28:36) u završnici prvog poluvremena, da bi di kraja poluvremena zadržali šest poena "viška" - 33:39.

Koreografija navijača Budućnosti u odlučujućem meču polufinala plej-ofa ABA lige protiv Cedevite / Izvor: Foto: abaliga.com/Budućnost VOLI

Iako je domaćin imao sjajnu podršku navijača u "Morači", gosti su bolje otvorili i nastavak meča, čuvali su stečenu prednost sve do druge polovine trećeg perioda, kada je posle trojke Ivanovića Budućnost stigla na samo tri poena zaostatka (46:49). Imala je ekipa Igora Jovovića priliku da u nekoliko navrata pređe u vođstvo, ali su Zagrepčani čuvali prednost. Najbliže tome Podgoričani su bili trojkama Savovića na početku poslednjeg perioda (52:53), odnosno u 33. minutu (57:58).

Međutim, tim jasmina Repeše odigrao je koncentrisanije i sredinom poslednje četvrtine, trojkom Babića ponovo stigao do opipljivije prednosti (59:64), da bi posle nekoliko vezanih grešaka domaćih, tri minuta pre kraja, nakon faula pri šutu za tri nad istim igračem, stigao do osam poena "viška" (59:67). Ipak, bivši košarkaš Crvene zvezde Boris Savović vezao je četiri poena i dva i po minuta pre kraja, da bi se u tim momentima ruke "stegle" i košarkašima Cedevite, pa je posle jedne kontre Subotić poentirao za "minus 2" (65:67). Gordić je pogodio samo jedno bacanje, ali je istom merom uzvratio Rejnolds.

Ukić je promašio trojku pola minuta pre kraja, a u poslednjem napadu Subotić nije pogodio trojku, a posle skoka lopta koja je otišla u aut dodeljena je gostima. Budućnost nije uspela na vreme da napravi faul, a kada su to učinili već je bilo kasno. Pilepić je pogodio oba bacanja, a Rejnolds promašio trojku, pa je slavlje gostiju zbog drugog uzastopnog plasmana u Evroligu moglo da počne.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Miro Bilan sa 16 poena, Luka Babić je zabeležio 12, dok je Marko Tomić dodao 11. U domaćem sastavu Džej Ar Rejnolds i Darko Planinić postigli su po 13, dok je Boris Savović upisao 12 koševa.